Spotkanie w ramach projektu Erasmus

Dnia 14 kwietnia 2014r. naszą szkołę odwiedzili studenci Politechniki Śląskiej w Gliwicach, absolwenci LO w Bieruniu, którzy poprzez wolontariat w organizacji Erasmus Student Network zrzeszającą studentów z wymiany, zorganizowali spotkanie ze swoimi kolegami z Meksyku, Turcji, Hiszpanii i Portugalii studiującymi w Polsce w ramach wymiany Erasmus.

Program Globe

W roku szkolnym 2011/2012 nasze liceum przystąpiło do międzynarodowego programu GLOBE. Program GLOBE (Global Learning and Observations to Benefit the Environment) jest międzynarodowym programem, który skupiając uczniów, nauczycieli i naukowców umożliwia poznawanie globalnych problemów środowiska.

Twórz portal razem z nami

Wielkimi krokami zbliża się termin (12 kwietnia) przekazania jury konkursowemu do oceny portalu internetowego „Riposta”, który tworzony jest przez naszych licealistów. Razem z 17 innymi zespołami z województwa śląskiego redaktorzy „Riposty” ubiegać się będą o główną nagrodę projektu „Czwarta władza z klasą. Szkolny koncern medialny”.

TV Silesia poleca portal „Riposta”

Na oficjalnej stronie TVS w zakładce “Gdzie iść” można przeczytać o działalności naszych młodych redaktorów tworzących portal “Riposta” w ramach prac związanych z projektem „Czwarta władza z klasą. Szkolny koncern medialny”.