Spotkanie w ramach projektu Erasmus

Dnia 14 kwietnia 2014r. naszą szkołę odwiedzili studenci Politechniki Śląskiej w Gliwicach, absolwenci LO w Bieruniu, którzy poprzez wolontariat w organizacji Erasmus Student Network zrzeszającą studentów z wymiany, zorganizowali spotkanie ze swoimi kolegami z Meksyku, Turcji, Hiszpanii i Portugalii studiującymi w Polsce w ramach wymiany Erasmus.

Podczas spotkania uczniowie podzieleni byli na grupy tematyczne, w których mieli za zadanie stworzenie plakatu obrazującego w symboliczny sposób ich pogląd na dany kraj. Oczywiście wszystko pod czujnym okiem „Erasmusów”, którzy poprzez pracę w zgranych i pozytywnych grupach przekazali sporą wiedzę młodszym kolegom. Na zakończenie spotkania grupy zaprezentowały swoim kolegom plakaty wymieniając się przy tym informacjami o danych państwach. Oczywiście zagraniczni studenci też przygotowali swój plakat o Polsce, który przedstawili na samym początku. Była to lekcja zarówno dla studentów jak i uczniów, w ramach której obie strony podzieliły się cennymi informacjami i ciekawostkami o różnych krajach przełamując przy tym stereotypy.