Sukces w "Biegu Utopca"

W niedziele 14 stycznia odbył się w Bieruniu IV „Bieg Utopca” z okazji 26 finału WOŚP. W biegu na 5,65 km brało udział dwoje uczniów naszego liceum: Aleksandra Józefczuk i Przemysław Kupczyk, który zajął 1 miejsce w kategorii wiekowej mężczyzn do lat 18.

III Szkolny Konkurs Kaligrafii w Języku Rosyjskim

Przepiękne nastrojowe i ponadczasowe wiersze rosyjskiego barda Bułata Okudżawy są rokrocznie przedmiotem szczególnego zainteresowania uczniów bieruńskiego liceum.

Fest serdecznie pogodomy

20 grudnia, w przedświątecznej atmosferze, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych prezentowali swoje umiejętności posługiwania się gwarą śląską. II miejsce w Powiatowym Konkursie Krasomówczym ”Strofy serdeczne Alojzego Lysko” wywalczyła uczennica naszego LO, Estera Nowrocka.

Nauczycielka na medal

Agnieszka Wyderka-Dyjecińska, nauczyciel języka angielskiego i wiedzy o kulturze w naszym liceum, odebrała w środę, 6 grudnia, zwycięski laur plebiscytu „Nauczyciel na medal”, zorganizowanego przez Dziennik Zachodni.

Nasi Wicemistrzami Europy

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju Robotex International 2017 zorganizowanym w Tallinie (historyczny Rewal), w Estonii.
To największy turniej robotyki w Europie mający status nieoficjalnych otwartych mistrzostw Europy (z możliwością uczestnictwa reprezentacji spoza naszego kontynentu).

Prawosławie oczami Oliwii i Karola

Motywem przewodnim tegorocznego Dnia Kultury Rosyjskiej, którego organizatorem jest VIII LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Katowicach, było prawosławie. Nasz coroczny udział w tej imprezie to już tradycja.

Połowa miejsc na forum

Po raz kolejny miłośnicy poezji spotkali się jesienią w Poetyckiej Herbaciarni. Uczniowie szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego powiatu zmierzyli się w dwóch kategoriach – recytacja i poezja śpiewana.

Stypendystka Prezesa Rady Ministrów

8 listopada władze naszego Powiatu spotkały się z uczennicami powiatowych szkół ponadpodstawowych, które w roku szkolnym 2017/2018 zdobyły stypendium Prezesa Rady Ministrów Najlepszą uczennicą LO w Bieruniu - zdobywczynią stypendium PRM jest Kinga Karkoszka, która w spotkaniu uczestniczyła wraz z rodzicami.

Mistrzowska drużyna szachowa

SZKOLNE MISTRZOSTWA POWIATU BIERUŃSKO-LĘDZIŃSKIEGO W SZACHACH
Juniorzy Starsi:
-open
1 Karolina Klisz – LO w Bieruniu
2 Grzegorz Niesyto – PZS w Lędzinach
3 Paweł Soblik - LO w Bieruniu

6x1500 m -3 miejsce

Dnia 20.10.2017r na obiektach sportowych MOSiR w Łaziskach Górnych, odbyły się zawody rejonowe w sztafetowych biegach przełajowych. Uczestnikami zawodów były reprezentacje szkół powiatu: mikołowskiego, tyskiego oraz bieruńsko-lędzińskiego. Bardzo dobrze spisali się uczniowie naszego liceum, którzy na dystansie 6x1500 m zdobyli 3 miejsce w kategorii chłopców.

Mistrzowie Powiatu

W dniu 11.10.2017r. na obiektach sportowych MKS Lędziny, odbyły się zawody w sztafetowych biegach przełajowych na szczeblu powiatu. W kategorii chłopców, bezkonkurencyjni okazali się uczniowie naszego liceum, którzy zdobyli pierwsze miejsce.

Najlepsi w Tenisie stołowym

W dniu 5.10.2017r odbyły się w Lędzinach Powiatowe Zawody w Tenisie Stołowym. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Przemek Kupczyk, Grzegorz Burski, Mateusz Duda, Aleksandra Drewniak, Agnieszka Błaszczyk, Sonia Krzykawska.

Drużyna dziewcząt zdobyła 1 miejsce pokonując rywalki z PZS Lędziny i PZS Bieruń.

Natalia Czarnynoga laureatką Konkursu Filmów Amatorskich

Natalia Czarnynoga z naszego Liceum została laureatką XIII Międzynarodowego Konkursu Filmów Amatorskich im. Leona Wojtali.

Film Natalii "Mój wymarzony dzień" został doceniony przez czteroosobowe jury Festiwalu w składzie:

Perfekcyjnie sfotografowała lato

Martyna  Horst, uczennica klasy 3A naszego i członkini Bieruńskiego Fotoklubu „Pozytyw” prowadzonego przez prof. Agnieszkę Wyderkę-Dyjecińską, zajęła I miejsce w kategorii do lat 20 w tegorocznej edycji konkursu fotograficznego “Lato w obiektywie 2017”.

Licealne Asy na Uniwersytecie Śląskim

W czwartek 21 września na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się kolejna edycja „Śląskich Asów”. Podczas uroczystości wyróżnieni zostali najzdolniejsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego, a także laureaci i finaliści olimpiad oraz konkursów przedmiotowych.

Ewelina Lech nagrodzona przez Śląskiego Kuratora Oświaty

13 września 2017 r. w auli Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach odbyło się spotkanie Śląskiego Kuratora Oświaty z laureatami olimpiad przedmiotowych i turniejów zawodowych w roku szkolnym 2016/2017.

Życie jest piękne …

Жизнь красива, Život je krásný. Na Międzynarodowy Festiwal Językowy o tym pięknym tytule wybrały się na przełomie sierpnia i września Klaudia Urbańska z kl. 3Cef – laureatka Międzynarodowego Konkursu LinquaART.eu pod hasłem: „Słowem malowane” w kategorii: język rosyjski - i nauczycielka języka rosyjskiego Joanna Tlałka.

Bieruńskie Oskary dla naszych uczennic

W 2017 roku miasto Bieruń tętni obchodami jubileuszu 630-lecia. Z tej okazji zorganizowano szereg konkursów filmowych, artystycznych czy literackich dla uczniów wszystkich szkół. 8 czerwca w bieruńskiej „Jutrzence” miało miejsce podsumowanie półrocznej pracy i uroczyste rozdanie nagród.

Mateusz - hodowca kryształów

Mateusz Maraszek , uczeń klasy 2A, otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Wzrostu Kryształów dla Młodzieży Szkolnej.
Konkurs organizowany był przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego.

Najlepsi na Śląsku

Wielkim sukcesem uczniów naszej szkoły zakończyła się rywalizacja o tytuł najlepszej drużyny w Finale Wojewódzkiej Licealiady w Badmintonie.