LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH
W BIERUNIU

Osiągnięcia

Kangur nam sprzyja

W Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” można otrzymać tytuł LAUREATA, wynik BARDZO DOBRY lub WYRÓŻNIENIE. W tym roku szkolnym dwóch uczniów naszej szkoły uzyskało WYRÓŻNIENIE:

Więcej

EastROBO 2019 - czyli nasi dwa razy na "pudle"

25 maja 2019 roku nasze sekcja wzięła udział International Robot Tournament EastROBO 2019 - jednym z trzech największych turniejów międzynarodowych organizowanych w Polsce.

Więcej

Wyróżnienie w międzynarodowym Konkursie

Zuzanna Sztangret, uczennica naszej szkoły dała nam się wszystkim już poznać jako miłośniczka jeździectwa.

Więcej

Potęga Żywiołów Ziemi

Patryk Wilk, uczeń klasy pierwszej, zajął 3 miejsce w finale regionalnym (województwo śląskie i opolskie) konkursu geologicznego. GRATULUJEMY!!!

Więcej

Międzykontynentalny turniej Jurabot zaliczony!

4 maja 2019 roku wzięliśmy udział w 3 edycji międzynarodowego turnieju Jurabot w Krasiejowie. To jedyny turniej na którym gościliśmy od pierwszej edycji.

Więcej

Sukces na największym turnieju międzynarodowym robotyki w Polsce

6 kwietnia 2019 roku wzięliśmy udział w największym turnieju międzynarodowym organizowanym w Polsce - XI edycji Robotic Tournament.

Więcej

Czwarty z rzędu sukces sekcji robotyki z LO Bieruń

4 kwietnia 2019 roku wzięliśmy udział w Międzyszkolnym Turnieju Robotów organizowanym przez Wyższą Szkołę Technologii Informatycznych w Katowicach.

Więcej

Nasz poczet sztandarowy najlepszy

4 kwietnia uczestniczyliśmy w Wojewódzkim Konkursie Pocztów Sztandarowych oraz Wiedzy o Polskich Symbolach i Barwach Narodowych.

Więcej

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

Patryk Wilk z klasy 1B zdobył wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tęcza” prowadzonym przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Więcej

Taniec Agaty wyróżniony w Konkursie Młodych Talentów w Tychach

Agata Fatyga z klasy IIIC, wspaniała tancerka reprezentująca nasz kraj także poza jego granicami, tym razem reprezentowała nasze liceum w 28 edycji wojewódzkiego konkursu „Młode Talenty” w Tychach.

Więcej

Ogólnopolski sukces polonistyczny

II miejsce w kraju w kategorii Żak w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym FRASZKA uzyskała uczennica klasy IIIC, Natasza Gawlikowicz. Jak przystało na reprezentantkę profilu realizującego rozszerzony program języka polskiego, wykazała się ogromną wiedzą i umiejętnościami literackimi, uzyskując 37 na 40 możliwych do zdobycia punktów.

Więcej

Trzeci z rzędu sukces międzynarodowy robotyków z LO Bieruń

8 lutego 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju ROBOTICA w Brnie. To jeden z największych turniejów międzynarodowych w Europie, w których konkurują konstrukcje oparte tylko na klockach LEGO.

Więcej

Nasz uczeń w Antologii Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej!

Nowy rok i nowy sukces literacki! Patryk Wilk z klasy 1B, uczeń p. prof. Dagmary Jezierskiej, został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego dla szkół podstawowych i średnich,

Więcej

Nasi uczniowie piszą i publikują

Kolejny sukces literacki. 16 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu na opowiadanie, zorganizowanego przez Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”.

Więcej

Sonia Krzykawska Stypendystką Prezesa Rady Ministrów

Sonia to uczennica, która posiada wiele zalet. Oprócz rzetelnego i ambitnego podejścia do nauki znajduje również czas na aktywność społeczną.

Więcej

Pierwsze miejsca

6 grudnia w hali sportowej w Bieruniu odbył się wojewódzki finał w badmintonie. Nasi zawodnicy pokazali, na co ich stać, zajmując pierwsze miejsca.

Więcej

Nasza uczennica wydała książkę

Michalina Tomasiewicz z kl. 2C, pod opieką p. prof. Dagmary Jezierskiej, została laureatką II edycji Wojewódzkiego Konkursu Prozatorskiego „Straszki Śląskie – bohaterowie legend, bajek i przywiarek” zorganizowanego przez Miejski Dom Kultury „Południe” w Katowicach.

Więcej

Zadanie wykonane - wschód zdobyty

Sekcja robotyki w naszym liceum chyba nigdy nie miała tak intensywnego pierwszego semestru. Po turnieju w Krakowie, dużym sukcesie w Łodzi tym razem wybraliśmy się na Politechnikę Białostocką.

Więcej

Kamil Krzyszkowski odkryciem SUMO CHALLENGE 2018

Spektakularnym sukcesem zakończył się udział członka sekcji robotyki przy LO Bieruń Kamila Krzyszkowskiego, który 17.11.2018 zajął 1 miejsce w kategorii LEGO SUMO na międzynarodowym turnieju SUMO CHALLENGE 2018.

Więcej

Nagrodzeni nauczyciele LO w Bieruniu

W wyjątkowym roku 70-lecia istnienia szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej za pracę i wybitne osiągnięcia Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej wyróżniony został dyrektor naszej szkoły Romuald Kubiciel.

Więcej