Kangur nam sprzyja

W Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” można otrzymać tytuł LAUREATA, wynik BARDZO DOBRY lub WYRÓŻNIENIE. W tym roku szkolnym dwóch uczniów naszej szkoły uzyskało WYRÓŻNIENIE:

EastROBO 2019 - czyli nasi dwa razy na "pudle"

25 maja 2019 roku nasze sekcja wzięła udział International Robot Tournament EastROBO 2019 - jednym z trzech największych turniejów międzynarodowych organizowanych w Polsce.

Wyróżnienie w międzynarodowym Konkursie

Zuzanna Sztangret, uczennica naszej szkoły dała nam się wszystkim już poznać jako miłośniczka jeździectwa.

Potęga Żywiołów Ziemi

Patryk Wilk, uczeń klasy pierwszej, zajął 3 miejsce w finale regionalnym (województwo śląskie i opolskie) konkursu geologicznego. GRATULUJEMY!!!

Międzykontynentalny turniej Jurabot zaliczony!

4 maja 2019 roku wzięliśmy udział w 3 edycji międzynarodowego turnieju Jurabot w Krasiejowie. To jedyny turniej na którym gościliśmy od pierwszej edycji.

Sukces na największym turnieju międzynarodowym robotyki w Polsce

6 kwietnia 2019 roku wzięliśmy udział w największym turnieju międzynarodowym organizowanym w Polsce - XI edycji Robotic Tournament.

Czwarty z rzędu sukces sekcji robotyki z LO Bieruń

4 kwietnia 2019 roku wzięliśmy udział w Międzyszkolnym Turnieju Robotów organizowanym przez Wyższą Szkołę Technologii Informatycznych w Katowicach.

Nasz poczet sztandarowy najlepszy

4 kwietnia uczestniczyliśmy w Wojewódzkim Konkursie Pocztów Sztandarowych oraz Wiedzy o Polskich Symbolach i Barwach Narodowych.

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

Patryk Wilk z klasy 1B zdobył wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tęcza” prowadzonym przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Taniec Agaty wyróżniony w Konkursie Młodych Talentów w Tychach

Agata Fatyga z klasy IIIC, wspaniała tancerka reprezentująca nasz kraj także poza jego granicami, tym razem reprezentowała nasze liceum w 28 edycji wojewódzkiego konkursu „Młode Talenty” w Tychach.

Ogólnopolski sukces polonistyczny

II miejsce w kraju w kategorii Żak w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym FRASZKA uzyskała uczennica klasy IIIC, Natasza Gawlikowicz. Jak przystało na reprezentantkę profilu realizującego rozszerzony program języka polskiego, wykazała się ogromną wiedzą i umiejętnościami literackimi, uzyskując 37 na 40 możliwych do zdobycia punktów.

Trzeci z rzędu sukces międzynarodowy robotyków z LO Bieruń

8 lutego 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju ROBOTICA w Brnie. To jeden z największych turniejów międzynarodowych w Europie, w których konkurują konstrukcje oparte tylko na klockach LEGO.

Nasz uczeń w Antologii Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej!

Nowy rok i nowy sukces literacki! Patryk Wilk z klasy 1B, uczeń p. prof. Dagmary Jezierskiej, został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego dla szkół podstawowych i średnich,

Nasi uczniowie piszą i publikują

Kolejny sukces literacki. 16 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu na opowiadanie, zorganizowanego przez Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”.

Sonia Krzykawska Stypendystką Prezesa Rady Ministrów

Sonia to uczennica, która posiada wiele zalet. Oprócz rzetelnego i ambitnego podejścia do nauki znajduje również czas na aktywność społeczną.

Pierwsze miejsca

6 grudnia w hali sportowej w Bieruniu odbył się wojewódzki finał w badmintonie. Nasi zawodnicy pokazali, na co ich stać, zajmując pierwsze miejsca.

Nasza uczennica wydała książkę

Michalina Tomasiewicz z kl. 2C, pod opieką p. prof. Dagmary Jezierskiej, została laureatką II edycji Wojewódzkiego Konkursu Prozatorskiego „Straszki Śląskie – bohaterowie legend, bajek i przywiarek” zorganizowanego przez Miejski Dom Kultury „Południe” w Katowicach.

Zadanie wykonane - wschód zdobyty

Sekcja robotyki w naszym liceum chyba nigdy nie miała tak intensywnego pierwszego semestru. Po turnieju w Krakowie, dużym sukcesie w Łodzi tym razem wybraliśmy się na Politechnikę Białostocką.

Kamil Krzyszkowski odkryciem SUMO CHALLENGE 2018

Spektakularnym sukcesem zakończył się udział członka sekcji robotyki przy LO Bieruń Kamila Krzyszkowskiego, który 17.11.2018 zajął 1 miejsce w kategorii LEGO SUMO na międzynarodowym turnieju SUMO CHALLENGE 2018.

Nagrodzeni nauczyciele LO w Bieruniu

W wyjątkowym roku 70-lecia istnienia szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej za pracę i wybitne osiągnięcia Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej wyróżniony został dyrektor naszej szkoły Romuald Kubiciel.