Bieruńskie Oskary dla naszych uczennic

W 2017 roku miasto Bieruń tętni obchodami jubileuszu 630-lecia. Z tej okazji zorganizowano szereg konkursów filmowych, artystycznych czy literackich dla uczniów wszystkich szkół. 8 czerwca w bieruńskiej „Jutrzence” miało miejsce podsumowanie półrocznej pracy i uroczyste rozdanie nagród.

Mateusz - hodowca kryształów

Mateusz Maraszek , uczeń klasy 2A, otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Wzrostu Kryształów dla Młodzieży Szkolnej.
Konkurs organizowany był przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego.

Najlepsi na Śląsku

Wielkim sukcesem uczniów naszej szkoły zakończyła się rywalizacja o tytuł najlepszej drużyny w Finale Wojewódzkiej Licealiady w Badmintonie.

Pierwsze miejsce na zakończenie sezonu

Nasi uczniowie niezwykle udanie zakończyli tegoroczny sezon zajmując 1 miejsce na Roboxy - turnieju organizowanym przez Naukowe Koło Studentów Automatyki na wydziale Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej (28 maja 2017).

Wyróżnienie w konkursie matematycznym

Martyna Horst, uczennica klasy 2A naszego liceum otrzymała wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny 2017.

W czwartym turnieju po raz kolejny pierwsze miejsce

W tym sezonie drużyny z naszej sekcji wciąż nie mają sobie równych w kategorii Linefollower Lego. W czwartym turnieju w tym sezonie po raz kolejny udało nam się zająć pierwsze miejsce.

Za 1 miejsce w „Szekspiriadzie” jedzie do Londynu

12 maja, w Sali Widowiskowo-Kinowej "Piast" w Lędzinach odbył się Finał X Regionalnego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy w Języku Angielskim „Szekspiriada” 2017. Na deskach „Piasta” stanęło ponad 30 uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów i szkół podstawowych.

W Linefollower nie mamy konkurencji!

W tym sezonie nasze drużyny w konkurencji Linefollower są nie do zatrzymania. Po raz trzeci uczestniczyliśmy w turnieju i po raz trzeci jesteśmy na pierwszym miejscu. 13 maja wzięliśmy udział w European Robot Challenge 2017 - jednym z dwóch największych turniejów międzynarodowych w organizowanych w Polsce.

Sekcja LegoMindstorm – całe podium nasze

Członkowie sekcji Lego nie zwalniają tempa. Po sukcesie w na turnieju międzynarodowym Robotic Tournament (1 i 3 miejsce) 7 maja wzięli udział w kolejnym (tym razem ogólnopolskim) XIV Festiwalu Robotyki Cyberbot organizowanym przez Politechnikę Poznańską. Nasi uczniowie zajęli wszystkie miejsca na podium!!!

Fizyczna EUREKA – bardzo dobre wyniki!

29 uczniów z klas mat.-fiz. naszej szkoły wzięło udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego EUREKA.
8 marca br. uczestnicy konkursu rozwiązywali test składający się z 30 zadań zamkniętych, oto przykładowe:

Nasi uczniowie w finale Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego

Bianka Nowińska i Artur Targiel zakwalifikowali się do finału XI Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego organizowanego przez Instytut Chemii na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach organizowanego pod patronatem prof. zw. dr hab. Karola Kołodzieja - Dziekana Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii.

Maturę z rosyjskiego już zdała, i to na 100%!

Z ogromną dumą i wielką radością informujemy, iż uczennica klasy 3Bc naszego liceum Ewelina Lech została laureatką XLVIII Olimpiady Języka Rosyjskiego zajmując 8. miejsce w Polsce. Decydujące olimpijskie starcie miało miejsce 8 kwietnia w Warszawie.

Ewelina laureatką ‘DISCOVER CANADA 2017’

Ewelina Lech, uczennica klasy 3B naszego liceum, została laureatką IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kanadzie - Discover Canada 2017 i otrzymała indeks na Filologię Angielską Uniwersytetu Śląskiego.

Sonia ma już indeks Uniwersytetu Jagiellońskiego

Jeszcze nie ukończyła naszego liceum, a już jest studentką jednego z najlepszych uniwersytetów w kraju! Sonia Głomb, uczennica klasy 3Bc została laureatką XXI edycji Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim i otrzymała indeks na wybrane przez siebie studia.

Dubletowy sukces naszego Liceum

Spektakularnym sukcesem naszych uczniów zakończył się Międzynarodowy Turniej Robotic Tournament, zorganizowany 1 kwietnia 2017 roku. W kategorii  LineFollower for lego pierwsze miejsce zajęła drużyna Sky (Julia Kołodziej, Paulina Łagosz, Mateusz Goj).

Dorota i Klaudia na międzynarodowym podium

I edycja Międzynarodowego Konkursu LinquaART.eu pod hasłem: „Słowem malowane” zakończyła się fantastycznym rezultatem dla dwóch naszych uczennic:
Dorota Chłapek z kl. 3Bc - III miejsce w kat. j. angielski nagrodzona została wyjazdem do Brukseli, do Parlamentu Europejskiego, za pracę plastyczną wykonaną do opowiadania Josepha Conrada - „Heart of Darkness”.

Sukces literacki

Uczniowie naszego liceum wzięli udział w ogólnopolskim turnieju literackim "Misja – książka"! Polegał on na napisaniu zbioru opowiadań oraz zaprojektowaniu książki gotowej do druku w inteligentnym systemie wydawniczym Ridero.

Mish Mash 2017 - sukces

Nieprawdopodobny sukces uczniów naszego Liceum Ogólnokształcącego w Wojewódzkim Konkursie Językowo-Teatralnym MISHMASH:

1 miejsce - "Kopciuszek", spektakl w języku rosyjskim, 2 miejsce - "Jaś i Małgosia", spektakl w języku angielskim, 3 miejsce - "La Bamba" w kategorii muzyka, wyróżnienie

Wygrana w zawodach powiatowych

3 marca 2017r. odbyły się zawody powiatowe piłki siatkowej dziewcząt. Udział wzięły dwie szkoły z powiatu: nasze Liceum oraz PZS Bieruń, który był organizatorem. Reprezentowały nas:

Czy ktoś zna wiersze o rzece Wiśle?

Rok Rzeki Wisły stał się inspiracją do tematu eseju interpretacyjnego, z jakim musieli się zmagać uczestnicy konkursu literackiego w ramach Karnawału Języka Polskiego, który zorganizował tyski „Morcinek”.