Orlik

Wojewódzki Finał Śląskiej Ligi Orlików 2017

MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO WŁADZE POWIATU BIERUŃSKO-LĘDZIŃSKIEGO ORAZ ZARZĄD ŚLĄSKIEGO SZKOLNEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO ZAPRASZAJĄ 8 CZERWCA 2017 O GODZ. 11:00 NA WOJEWÓDZKI FINAŁ ŚLĄSKIEJ LIGI ORLIKÓW O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW.

Wojewódzki Finał Śląskiej Ligi Orlików

Otwarcie kolejnego Finału Śląskiej Ligi Orlików odbyło się w naszym Liceum 11 czerwca 2016 roku. Przywitaliśmy drużyny reprezentujące szkoły podstawowe, gimnazja i ponadgimnazjalne. Na starobieruńskim boisku grały jak zwykle dziewczęta, tym razem z gimnazjów w Tychach, Toszku, Milówce i Kroczycach. Ostatecznie zwyciężyły zawodniczki reprezentujące Milówkę, gratulujemy.

Orlik - rezerwacje online

Rezerwacji boisk (do piłki nożnej oraz wielofunkcyjnego na Orliku przy starobieruńskim liceum można dokonać online.

Sezon Orlika 2015 w LO Bieruń – otwarty

Na Orliku korzystać możemy z boiska do piłki nożnej i boiska wielofunkcyjnego (koszykówka, siatkówka, tenis) oraz z Herkulesa, czyli 15 stanowiskowej siłowni zewnętrznej, z której jednocześnie korzystać może 27 użytkowników. Od poniedziałku do piątku, do godziny 16.00 z obiektu korzysta młodzież Liceum.

Turniej piłki nożnej

Nasze Liceum było gospodarzem pierwszego w tym roku powiatowego turnieju piłki nożnej. Na orliku w środę 4 kwietnia zaprezentowały się drużyny z Lędzin, Bierunia Nowego, Chełmu Śląskiego oraz oczywiście ekipa gospodarzy.
Turniej rozpoczęto równo o godzinie 9.00. Zaraz po wystąpieniu dyrektora doszło do starcia między dwoma bieruńskimi szkołami. Nasi licealiści okazali się na tyle gościnni, że przez porażkę 0-5 (0-2) pozwolili swym rywalom z PZS-u awansować do finału.

Orlik na 200%

Dzięki dogodnym warunkom meteorologicznym Orlik przy bieruńskim liceum cieszy niesłabnącą popularnością. Pogoda w październiku zaskoczyła nas wysokimi temperaturami i niewielką ilością opadów. Poza 2-3 pochmurnymi dniami było słonecznie, sucho i ciepło.

Doskonały pomysł na spędzanie wolnego czasu

Wakacje na Orliku – to doskonały pomysł na spędzanie wolnego czasu!
Żyjemy w czasach, gdy zdrowy tryb życia zaczyna być coraz bardziej modny. Staramy się być, na co dzień aktywni. Sport różnego rodzaju uprawia, co raz to więcej osób, zupełnie niezależnie od swojego wieku. Wielu uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, a także dorośli mieszkańcy spędzający wakacje w mieście, wybrało właśnie taką formę zdrowego spędzania wolnego czasu.

Mamy czas dla rodzin!

W każdą niedzielę w godzinach od 14:00 do 16:30 nasz Orlik będzie dostępny dla rodzin. Do dyspozycji rodziców i ich pociech będą dwa boiska, do piłki nożnej oraz boisko wielofunkcyjne (koszykówka, siatkówka). Sport w gronie rodzinnym to w dzisiejszych, zabieganych czasach prosta i ciekawa forma spędzania czasu – alternatywa dla telewizora czy komputera.

Piłkarski spektakl za nami

25 maja bieżącego roku na Orliku przy starobieruńskim liceum odbyło się otwarcie Wojewódzkiego Finału Śląskiej Ligi Orlików o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego. Rozgrywki objęte były patronatem Marszałka Województwa Śląskiego. Imprezę organizował Śląski Szkolny Związek Sportowy, Starostwo Powiatowe w Bieruniu oraz nasze Liceum.

Zapraszamy wszystkich!

Dziś trudno przywołać wspomnienie dawnego boiska szkolnego przy naszym liceum, wystarczyło kilka miesięcy by przy szkole powstał nowoczesny obiekt sportowy w ramach rządowego programu „Moje Boisko – Orlik 2012”.

Orlik otwarty!

20 grudnia o godzinie 12.00 rozpoczęła się uroczystość otwarcia kompleksu boisk „Orlik” przy Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Śląskich w Bieruniu. Dyrektor Romuald Kubiciel przywitał zgromadzonych przed szkołą gości oraz członków społeczności naszego ogólniaka. Uroczystość rozpoczęło podniesienie flagi państwowej przy wykonaniu hymnu państwowego przez orkiestrę górniczą kopalni węgla kamiennego „Piast” pod batutą kapelmistrza Andrzeja Sapińskiego.