LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH
W BIERUNIU

Robotyka

Sekcja Lego rozpoczęła sezon!

Po raz pierwszy nasi uczniowie startowali w ogólnopolskim turnieju Jurabot 2017 w Krasiejowie. Organizatorami tegorocznych zawodów Jurabot są Stowarzyszenie DELTA oraz Konstruktorzy Robotów. Turniej odbył się w  Parku Nauki i Rozrywki. W kategorii Lego Linefollower konkurowało ze sobą 25 drużyn, w kategorii Lego Sumo aż 54.

Więcej

Pierwsze miejsce na zakończenie sezonu

Nasi uczniowie niezwykle udanie zakończyli tegoroczny sezon zajmując 1 miejsce na Roboxy - turnieju organizowanym przez Naukowe Koło Studentów Automatyki na wydziale Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej (28 maja 2017).

Więcej

W czwartym turnieju po raz kolejny pierwsze miejsce

W tym sezonie drużyny z naszej sekcji wciąż nie mają sobie równych w kategorii Linefollower Lego. W czwartym turnieju w tym sezonie po raz kolejny udało nam się zająć pierwsze miejsce.

Więcej

W Linefollower nie mamy konkurencji!

W tym sezonie nasze drużyny w konkurencji Linefollower są nie do zatrzymania. Po raz trzeci uczestniczyliśmy w turnieju i po raz trzeci jesteśmy na pierwszym miejscu. 13 maja wzięliśmy udział w European Robot Challenge 2017 - jednym z dwóch największych turniejów międzynarodowych w organizowanych w Polsce.

Więcej

Sekcja LegoMindstorm – całe podium nasze


Członkowie sekcji Lego nie zwalniają tempa. Po sukcesie w na turnieju międzynarodowym Robotic Tournament (1 i 3 miejsce) 7 maja wzięli udział w kolejnym (tym razem ogólnopolskim) XIV Festiwalu Robotyki Cyberbot organizowanym przez Politechnikę Poznańską. Nasi uczniowie zajęli wszystkie miejsca na podium!!!

Więcej

Dubletowy sukces naszego Liceum

Spektakularnym sukcesem naszych uczniów zakończył się Międzynarodowy Turniej Robotic Tournament, zorganizowany 1 kwietnia 2017 roku. W kategorii  LineFollower for lego pierwsze miejsce zajęła drużyna Sky (Julia Kołodziej, Paulina Łagosz, Mateusz Goj). 3 miejsce wywalczył również team Dziki Boar (Patryk Gretka, Bartosz Anioł, Tomasz Nowak). Drugie miejsce zajęli Czesi reprezentujący Bussines Academy Prerov

Więcej

Sukces na Trójmiejskim Turnieju Robotów

Spektakularnym sukcesem zakończył się udział naszej młodzieży w prestiżowym Trójmiejskim Turnieju Robotów organizowanym przez Studenckie Koło Automatyków  SKALP i  Wydział Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Nasze drużny zdominowały etap kwalifikacji - wśród ośmiu finałowych zespołów obok przedstawicieli Politechniki Warszawskiej i Zespołu Szkół  Energetycznych z Gdańska znalazły się aż 4 drużyny z naszego liceum.

Więcej

Wiktoria wiedeńska

W dniach 12 i 13 marca w Wiedniu miał miejsce największy w Europie i jeden z najbardziej prestiżowych na świecie turniej robotyki RobotChallenge w których wzięło udział prawie 700 maszyn reprezentujących 39 państw startując w 13 konkurencjach. Organizatorem jest Austriackie Stowarzyszenie na rzecz Innowacyjnych Nauk Komputerowych wspólnie z Federalnym Ministerstwem Nauki i Badań. Nieoficjalnie impreza ma status Mistrzostw Europy ale w kategorii open tj. z możliwością uczestnictwa reprezentacji z innych krajów.

Więcej

Warszawa zdobyta!

Bionikalia - turniej organizowany przez  Koło Naukowe Robotyki Bionik Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. To największy ogólnopolski turniej dla programistów i konstruktorów dla konkurencji opartych na zestawach Lego Mindstrom. Uczestniczyli w nim zarówno zespoły reprezentujące szkoły średnie o najlepszych tradycjach w tych konkurencjach (np. Zespół Szkół Technicznych w Rybniku, Zespół Szkół Energetycznych w Gdańsku) jak i reprezentacje uczelniane (m.in. Politechnika Warszawska i Politechnika Białostocka).

Więcej

Sekcja LEGO - udane rozpoczęcie sezonu

4 grudnia na terenie naszego liceum zorganizowano III edycję turnieju LEGO RACE. Wzięły w nim udział reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych powiatu bieruńsko – lędzińskiego (gościliśmy uczniów PZS-u z Bierunia i PZS-u z Lędzin).
Ostatecznie "nasze" drużyny zagarnęły w obu konkurencjach linefollower (czujnik pojedynczy/multisensor) wszystkie miejsca na podium. "Bratobójcza" walka do ostatniej chwili była niezwykle zacięta - wpływ miały nie tylko kwestie ambicjonalne, ale również fakt, że to ostatni sprawdzian przed wyjazdem na Bionikalia - turniej organizowany przez Politechnikę Warszawską.

Więcej

Wspaniały sukces

30 maja odbyła się druga edycja Międzynarodowego Turnieju Opolski Festiwal Robotów organizowanego przez Politechnikę Opolską. Ponad 120 drużyn z 3 krajów walczyło w 12 konkurencjach. Nasza drużyna w składzie: Patrycja Brzeskot, Mateusz Goj, Adam Szwedor i Inga Wadas tradycyjnie stanęła do rywalizacji w kategorii LEGO Linefollower. Odnieśliśmy historyczny sukces zajmując po niezwykle emocjonującym finale 2 miejsce.

Więcej

Festiwal Robotów

7 czerwca 2013 roku odbył się kolejny już Festiwal Robotów. Organizatorem głównym było Koło Naukowe Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej. Startowaliśmy w dwóch konkurencjach. Nasze drużyny zajęły odpowiednio 4 (Patryk Blacha i Mariusz Karkoszka) i 5 (Damian Osuch i Szymon Wojtala) miejsce, ale jeśli porównamy je z przeciwnikami dysponującymi tym samym sprzętem (tj zestawami podstawowymi LEGO MINDSTROM) to uzyskaliśmy 2 i 3 lokatę.

Więcej

Nie daliśmy się oSKALPować

23 maja nasi uczniowie wzięli udział w VII edycji Trójmiejskiego Turnieju Robotów organizowanego przez Studenckie Koło Automatyków SKALP Politechniki Gdańskiej. Po heroicznej walce naszym zawodnikom udało się poprawić wynik z zeszłego sezonu zajmując 4 i 5 miejsce. Warto podkreślić, że obok Politechniki Warszawskiej byliśmy jedyną placówką, która była w 6 osobowym finale reprezentowana była przez dwie drużyny.

Więcej

Nasi uczniowie finalistami VII Międzynarodowego Turnieju Robotic Tournament

28 marca w Rybniku odbył się VII Międzynarodowy Turniej Robotic Tournament. To największa tego typu impreza w Polsce. Wzięło w niej udział 165 drużyn z 5 krajów. Naszą szkołę reprezentowały 4 drużyny.

Więcej

Ogólnokrajowy turniej LEGO LineFollower w naszym Liceum

12 grudnia nasze Liceum zorganizowało drugą edycję turnieju LEGO RACE. Z przyjemnością informujemy że po raz pierwszy nasz turniej zyskał rangę ogólnopolską. Udało nam się przyciągnąć niezwykle silne drużyny. Politechnikę Warszawską reprezentował team Robokajtki (Natalia Baduń i Bartek Nowaczyński) - aktualnie najmocniejsza drużyna w kraju (we wszystkich turniejach w jakich uczestniczyła w tym roku zajmowała pierwsze miejsce).

Więcej

Młodzi robotycy z bieruńskiego LO potwierdzają swoją klasę!

14 listopada bieżącego roku Gmach Główny Politechniki Gdańskiej stał się miejscem obchodów 39. Gdańskich Dni Elektryki. Ta prestiżowa impreza przyciąga wybitnych naukowców z całego kraju, a towarzyszące targi firm z branży energetycznej i elektrycznej są okazją do zapoznania się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi. Tegoroczna impreza była wyjątkowa ze względu na 110 rocznicę powstania Politechniki Gdańskiej. Warto nadmienić, że jest to jedna z czterech najlepszych uczelni technicznych w Polsce.

Więcej

W rankingu jesteśmy pomiedzy Politechniką Warszawską a Białostocką

Sukces naszych uczniów w Trójmiejskim Turnieju Robotów Roboxy 2014.
24 i 25 maja reprezentacja naszego liceum wzięła udział w dwóch turniejach gdzie konstruktorzy robotów walczyli między sobą w kilku konkurencjach - nasza szkoła tradycyjnie startowała w konkurencji Lego Linefollower.

Więcej

Międzynarodowy sukces naszego robota

Reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w VI Międzynarodowym Turnieju Robotic Tournament. W tym roku zgłoszono 135 robotów z 7 krajów (Polski, Czech, Słowacji, Rumuni, Turcji, Algierii i Tunezji). Jako, że jest to największa tego typu impreza w Polsce uważa się, że są to jednocześnie nieoficjalne mistrzostwa Polski.

Więcej

Najlepsi konstruktorzy robotów w SBL-u

03 kwietnia 2014 roku uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Bieruniu wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju LineFollower organizowanego w ramach VI Chorzowskiego Festiwalu Nauki.

Więcej

Sukces na Festival of Robots

Wspaniałym sukcesem zakończył się ostatni turniej robotyki w jakim wzięli udział reprezentanci naszej szkoły.
11 czerwca odbyła się już trzecia edycja turnieju międzynarodowego Festival of Robots organizowanego przez Politechnikę Opolską. W tym roku startowało 136 robotów, w tym 17 drużyn z innych krajów.

Więcej