Potęga Żywiołów Ziemi

Patryk Wilk, uczeń klasy pierwszej, zajął 3 miejsce w finale regionalnym (województwo śląskie i opolskie) konkursu geologicznego. GRATULUJEMY!!!

W pierwszym etapie, Patryk musiał napisać pracę, na jeden z podanych przez organizatora tematów. W drugiej części konkursu zmagał się z bardzo trudnym testem geologicznym. Niejeden student geologii miałby problem z tymi pytaniami. Patryk poradził sobie bardzo dobrze, co pozwoliło mu zająć 3 miejsce i zdobyć cenne nagrody.
Była to 20-ta - jubileuszowa edycja konkursu geologiczno-środowiskowego Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro. W tym roku organizowana pod hasłem – Potęga Żywiołów Ziemi. Konkurs organizowany jest przez Oddział Górnośląski Państwowego Instytutu Geologicznego –Państwowego Instytutu Badawczego w ramach obchodów „Dni Ziemi”.
Chcielibyśmy również podziękować pomysłodawcy tego konkursu, Panu Pawłowi Woźniakowi – pracownikowi Państwowego Instytutu Geologicznego w Sosnowcu za trud, włożoną pracę i wspaniałą atmosferę podczas zmagań regionalnych. Życzymy dalszych sukcesów w krzewieniu wiedzy geologicznej wśród uczniów oraz kolejnych edycji konkursu. Niech moc będzie z Tobą!
Anna Mucha