Seminarium naukowe

W dniu 31 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w seminarium naukowym: „Mein Kampf - edycja krytyczna" zorganizowanym przez Instytut Pileckiego w Warszawie

Podczas seminarium młodzież wysłuchała  wykładów  profesora Cezarego Króla oraz dr Mateusza Wernera z Ośrodka badań nad Totalitaryzmami Instytutu Pileckiego  na  następujące tematy:

• Mein Kampf a sprawa polska;
  • Mein Kampf a wybuch II wojny światowej i tragedia Holokaustu;
  • okoliczności powstania tej publikacji i problem jej recepcji w Niemczech i w innych krajach świata;
  • czy ta książka należy do śmietnika historii, czy wynikają z niej pewne nauki dla współczesności i przyszłości?

W drugiej części spotkania licealiści mieli okazję zadawać pytania zarówno na temat publikacji jak i II wojny światowej. Pytania poruszały m.in. kwestie dzieciństwa Hitlera, jego charakteru, roszczeń wobec Polski.