Warszawa zdobyta!

Bionikalia - turniej organizowany przez  Koło Naukowe Robotyki Bionik Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. To największy ogólnopolski turniej dla programistów i konstruktorów dla konkurencji opartych na zestawach Lego Mindstrom. Uczestniczyli w nim zarówno zespoły reprezentujące szkoły średnie o najlepszych tradycjach w tych konkurencjach (np. Zespół Szkół Technicznych w Rybniku, Zespół Szkół Energetycznych w Gdańsku) jak i reprezentacje uczelniane (m.in. Politechnika Warszawska i Politechnika Białostocka).

Nowością były drużyny reprezentujące stowarzyszenia  związane edukacją opartą na zestawach Lego Mindstorm.
Podobnie jak na turnieju LegoRace naszą szkołę reprezentowało 5 drużyn:

"Qń" - Robert Synowiec, Kamil Stolecki i Tomek Zagórski
"R2D2" - Julia Kołodziej, Julia Zygadło i Jakub Wadas
"Tomek" - Patrycja Brzeskot, Mateusz Goj, Adam Szwedor, Inga Wadas.
"Arrow" - Janusz Bednorz, Krzysztof Grzesica i Aleksander Karwath
"Linegezer" -  Patryk Gretka, Tomasz Nowak, Bartłomiej Anioł

Po raz pierwszy w historii naszej sekcji udało nam się tak bardzo zdominować turniej o charakterze ogólnopolskim.
Wszystkie nasze drużyny weszły do ścisłego finału. Jedno ze zdjęć prezentuje czasy uzyskane w kwalifikacjach - jak widać różnice były minimalne i awans wcale łatwo nie przyszedł (Linegeazer uzyskał awans dopiero podczas jednego z ostatnich przejazdów).
Ostateczne wyniki są następujące:

1. R2D2 – LO Bieruń
  2. Arrow – LO Bieruń
  3. Qń – LO Bieruń
  4. The Bill
  5. Linegazer – LO Bieruń
  6. Optimus
  7. Tomek – LO Bieruń
  8. Buncik

"R2D2" i "Qń" potwierdzili wysoką formę z LegoRace, natomiast dla "Arrow" (Janusz Bednorz, Krzysztof Grzesica i Aleksander Karwath) jest to pierwszy sukces na imprezie tej rangi. Warto podkreślić, że po raz pierwszy w historii wszystkich turniejów gdzie były konkurencje LEGO jedna placówka obsadziła wszystkie miejsca na podium.
Cichymi ojcami sukcesu są Adam Szwedor i Mateusz Goj - to właśnie ich programy kierowały kołami naszych zwycięskich pojazdów.
Kolejne turnieje czekają w marcu - w tym zbliżające się Mistrzostwa Europy w Wiedniu.