LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH w Bieruniu

Tomasz Ścierski

Tomasz Ścierski – pasjonat jazdy ekstremalnej na rowerze BMX

Opowiedz nam o swojej pasji.
Moją pierwszą jak i za razem najważniejszą pasją jest jazda ekstremalna na rowerze BMX. Jest to sport wymagający dużo czasu, motywacji i zajawki.

Jakie były początki? Kiedy i w jaki sposób narodziła się ta pasja?
Moja pasja narodziła się w dość prosty sposób. Mój kolega kupił sobie rower BMX, ja po kilku przejażdżkach pomyślałem, że również chce taki mieć i rozwijać się razem z kolegą.

Początki jak wiadomo są zawsze najgorsze, lecz po ciężkich dniach ćwicząc codziennie tą samą sztuczkę, w końcu nadchodzi ten niesamowity dzień, kiedy ten trick się uda. Ważne jest, aby nie poddawać się zaraz po pierwszym upadku.

Czego wymaga od ciebie realizowanie Twojej pasji? Co musisz jej poświęcić?
Moja pasja wymaga przede wszystkim wiele czasu. Trzeba regularnie ćwiczyć kilka razy w tygodniu, aby nie tracić kondycji i nadal uczyć się nowych sztuczek.

Co Ci daje Twoja pasja?
Moja pasja daje mi wiele satysfakcji z udanej sztuczki. Od razu poprawia się samopoczucie i wzrastają chęci do dalszej jazdy. Można również poznać mnóstwo ludzi i spędzać z nimi przyjemnie czas.

Jakie sukcesy masz na swoim koncie?
Na swoim koncie mam już wiele sukcesów. Uczestniczenie w zawodach zacząłem 2 lata temu w wakacje odnosząc pierwsze zwycięstwa. Do dziś próbuje startować we wszystkich możliwych konkurencjach i zdobywać pierwsze miejsca. W te wakacje udało mi się stanąć na podium jakieś 3-4 razy, z czego jestem bardzo zadowolony.

Opowiedz nam o jakimś szczególnym zdarzeniu związanym z Twoja pasją.
Jednym i najwspanialszym zdarzeniem było moje pierwsze zajęcie pierwszego miejsca na zawodach. Jest to niesamowite uczucie, wiedząc że najlepiej pojechałeś ze wszystkich uczestników.

Jakie plany z nią wiążesz?
Ogólnie mówiąc planuje wyjechać na studia do Wrocławia gdzie bym mógł nadal rozwijać swoją pasje na jednym z najlepszych skateparków w Polsce, a zarazem studiować na uczelni. Nie zamierzam na razie zrezygnować z mojej pasji przez długie lata.

Jakie masz marzenie?
Moim marzeniem jest zostanie profesjonalnym riderem i startowanie na największych między-narodowych zawodach z najlepszymi zawodnikami.

Czy zachęcałbyś innych do zajęcia się takim hobby? Dlaczego?
Oczywiście, że bym zachęcał innych do podjęcia jazdy na rowerze. Jest to bardzo przyjemny sposób spędzania czasu. Można się stać najlepszym w tym co się kocha, zawierać nowe kontakty, startować w zawodach. Na pewno jest lepiej wyjść na rower ze znajomymi, niż siedzieć przed komputerem.