W tym roku pobito wszelkie rekordy - na starcie stanęło ponad 450 robotów.

23 marca 2024 roku nasi uczniowie więli udział w XIV edycji Robotic Tournament - największego turnieju międzynarodowego organizowanego w Polsce związanego z robotyką.

Rafał Kisała jako jedyny reprezentował nas w kategorii LEGO SUMO - pomimo kilku zwycięstw nie udało mu się przejść do finału. Miłosz Klonowski i Mateusz Długajczyk debiutowali w kategorii Drag Race - zajął wysokie 6 miejsce.
Z kolei w naszej flagowej dyscyplinie Linefoolower - do ścisłego dziesiecioosobowego finału awansowały 4 drużyny. Cieszy szczególnie, że obok weteranów (Mateusz Wicher, Paweł Stanowski) znaleźli się uczniowie klas pierwszych (Miłosz Klonowski i Mateusz Długajczyk, Bartłomiej Lamik i Marcel Hożek - dla nich to absolutny debiut).
Ostatecznie Mateusz Wicher zajął 3 miejsce.
O tym jak wyrównane były to zawody, wskazuje fakt, że do drugiego miejsca zabrakło mu 0.01 sekundy.
Podziękowania należą się Radzie Rodziców, która wspiera finansowo naszych robotyków.