Mish Mash 2017 - sukces

Nieprawdopodobny sukces uczniów naszego Liceum Ogólnokształcącego w Wojewódzkim Konkursie Językowo-Teatralnym MISHMASH:

1 miejsce - "Kopciuszek", spektakl w języku rosyjskim, 2 miejsce - "Jaś i Małgosia", spektakl w języku angielskim, 3 miejsce - "La Bamba" w kategorii muzyka, wyróżnienie

- "Smooth Criminal" w kategorii muzyka oraz nagroda dla „Najlepszego Aktora”.

Relacja uczestniczki konkursu, Emilii Stawowy:

„W piątkowy poranek 24.02 w Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego w Tychach odbyła się szesnasta edycja Wojewódzkiego Konkursu "MishMash", w której jak zwykle nie zabrakło uczniów z liceum w Bieruniu. Zostaliśmy od wejścia przywitani przez uczennice strojach regionalnych. Wspierani przez nasze kochanie Panie Profesor, po raz ostatni powtarzaliśmy długo przygotowywane kwestie i teksty piosenek. Konkurs rozpoczęła hiszpańska grupa przygotowana przez z P.Prof Hanną Stolorz. Zagrali energetyzującą piosenkę "La Bamba" czym zachęcili nas do wspólnej zabawy i odrobiny relaksu. Po kilku występach uczniów z innych szkół, przyszedł czas na grupę rosyjską pod przewodnictwem P.Prof. Joanny Tlałki. Nieco ubarwiona wersja popularnego „Kopciuszka” rozbawiła publiczność do łez. Niezwykłe poczucie humoru oraz doskonała gra aktorska zostały nagrodzone lawiną braw i okrzyków radości. Emocje sięgały zenitu. Dwie niezwykle utalentowane uczennice wykonały piosenkę króla popu Micheala Jacksona. Zadbały nawet o choreografię zaczerpniętą od artysty. Ich opiekunem była P.Prof Agnieszka Wyderka-Dyjecińska. Występy naszej szkoły podsumował spektakl Hansel and Gretel, przygotowany przez P.Prof Joannę Motykę, Elżbietę Penczek, Katarzynę Antosiewicz i Agnieszkę Pasierbek-Nieckarz. Domek z piernika, bajkowa scenografia przeniosła wszystkich do lat dzieciństwa. A przesłanie na temat zdrowego odżywiania się pozostanie na długo we wspomnieniach wszystkich.”

Komisja konkursowa, w składzie, której znaleźli się wykładowcy i nauczyciele języków obcych, po bardzo burzliwych obradach, przyznała:

W kategorii „Teatr”: 1 miejsce - spektakl, pt."Золушка": Anna Szymańska, Emilia Stawowy, Karolina Broncel, Aleksandra Stawowy, Martyna Kowalczyk, Angelika Markowska, Dominik Tomczok, Mateusz Mych.

2 miejsce - grupa angielska, spektakl, pt."Hansel and Gretel ": Kinga Karkoszka, Aleksandra Drewniak, Julia Kołodziej, Dorota Chłapek, Emilia Stawowy, Dominik Komar, Dominik Tomczok, Maciej Chromy.

W kategorii „Muzyka”: 3 miejsce - grupa hiszpańska, piosenka, pt:"La Bamba" Justyna Wojtala, Marzena Nowak, Weronika Szwedo, Kamil Stolecki.

Wyróżnienie – dla duetu: Weronika Szwedo i Katarzyna Szymaszek, który wykonał „Smooth Criminal”  Michaela Jacksona.

Emilia Stawowy otrzymała nagrodę dla „Najlepszego aktora”

Gratulujemy wszystkim osobom zaangażowanym w powstanie spektakli i utworów tak ogromnego sukcesu.