Fizyczna EUREKA – bardzo dobre wyniki!

29 uczniów z klas mat.-fiz. naszej szkoły wzięło udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego EUREKA.
8 marca br. uczestnicy konkursu rozwiązywali test składający się z 30 zadań zamkniętych, oto przykładowe:

Jak zmieni się zanurzenie łódki wypływającej z ujścia rzeki do oceanu?

• zwiększy się
  • zmniejszy się
  • zależy od tempa wiosłowania
  • nie zmieni się

i jednego otwartego:
Wymień i opisz odkrycie naukowe w dziedzinie fizyki, które Twoim zdaniem było najbardziej znaczące dla człowieka.

Wyniki konkursu są bardzo dobre.
KAMIL ZELECH, uczeń klasy 1A otrzymał dyplom za BARDZO DOBRY WYNIK uzyskując 33 punkty na 38 możliwych.
NADIA FIJOŁ 3C, JAKUB WADAS 2A, PAWEŁ SOBLIK 1A, KINGA GOLUS 2A, KRZYSZTOF GRZESICA 2A - otrzymali wyróżnienia.
Pozostali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.
Dziękuję za odwagę i zainteresowanie. Wszystkim gratuluję wyników. Życzę, by pytania, które ciągle sobie zadajecie:, dlaczego, skąd, po co, coraz częściej kończyły się stwierdzeniem EUREKA!
Anna Szymczyk

2017-04-25