Dorota i Klaudia na międzynarodowym podium

I edycja Międzynarodowego Konkursu LinquaART.eu pod hasłem: „Słowem malowane” zakończyła się fantastycznym rezultatem dla dwóch naszych uczennic:
Dorota Chłapek z kl. 3Bc - III miejsce w kat. j. angielski nagrodzona została wyjazdem do Brukseli, do Parlamentu Europejskiego, za pracę plastyczną wykonaną do opowiadania Josepha Conrada - „Heart of Darkness”.

Klaudia Urbańska z kl. 2Cf - III miejsce w kat. j. rosyjski, w nagrodę wyjedzie do Czech i weźmie udział w Międzynarodowym projekcie językowym, za pracę - grafikę komputerową do bajki „Снегурочка”.
Konkurs odbywał się w 3 kategoriach językowych - angielski, rosyjski, niemiecki. Jury oceniało kilkaset prac z 15 krajów (m. in. Rosja, Bułgaria, Ukraina, Gruzja, Słowenia, Mołdawia, Armenia, Kazachstan, Czarnogóra, Litwa, Azerbejdżan).
Zadaniem uczestników konkursu było przeczytanie tekstu literackiego w języku obcym, a następnie wykonanie pracy plastycznej odzwierciedlającej treść przeczytanej lektury.
Wspaniała uroczystość z udziałem gości i uczestników konkursu z ponad 10 krajów odbyła się 31 marca w Rydułtowskim Domu Kultury. Ogłoszeniu wyników konkursu i wręczeniu nagród towarzyszyły prezentacje krajów biorących udział w konkursie i występy wokalne w językach obcych.

Partnerami konkursu byli:

• Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytet Śląski,
  • Szkoła Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego,
  • Międzynarodowy Instytut Kultury „Klic” (Czechy),
  • Gimnazjum Sofija Loka (Slowenia), Centrum Języków Obcych Elis ,
  •  Neftekamsk (Rosja),
  • Gruzińsko-Amerykańska Szkoła, Tbilisi (Gruzja),
  • Stowarzyszenie Współpracy i Przyjaźni, Biszkek (Kirgistan)

a patronat nad imprezą objęli:

• Poseł do Parlamentu Europejskiego dr Jan Olbrycht,
  • Senator RP, Adam Gawęda,
  • Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim,
  • Prezydent Wodzisławia Śląskiego,
  • Mieczysław Kieca,
  • Fundacja Interkultura AFS, Russia/AFS Polska,
  • Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.

2017-03-31