Śpiewająco o upadku komunizmu

“1989” to rapowy musical nawiązujący formą do słynnego “Hamiltona”,

który można obejrzeć w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie. Z tej możliwości skorzystali uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Wybrali się na ten niezwykły spektakl, który okazał się ciekawym przeżyciem. Zobaczyli najnowszą historię kraju w postaci, która wydawałoby się powierzchownie i lekko potraktuje temat przemian ustrojowych, nic bardziej mylnego. Musicalowa forma nadała postaciom: Lechowi i Danucie Wałęsom, Władysławowi Frasyniukowi i jego żonie Krysi oraz Jackowi i Gajce Kuroniom niebywałej siły i aktualności, które na wszystkich zrobiły ogromne wrażenie. Obecność bandu, który grał za przeszklonymi drzwiami, niezwykła scenografia i świetna muzyka były porywające.
Honorowym gościem teatru był jeden z działaczy opozycji, którego losy zostały przedstawione - Władysław Frasyniuk, co dopełniło niezwykłości tego wieczoru. Grupa licealistów miała także okazję pogratulować występu i wyrazić swój podziw odtwórcom głównych ról - Magdalenie Osińskiej oraz Marcinowi Czarnikowi.