Hołd dla Powstańców Śląskich

Młodzież klas pierwszych uczestniczyła dzisiaj w wyjeździe na Górę Św. Anny, podczas którego wspólnie świętowaliśmy ...

Narodowy Dzień Niepodległości oraz - w roku 75-lecia istnienia szkoły - czciliśmy naszego Patrona: Powstańców Śląskich.
Podczas tego wyjazdu młodzież, która chciała, uczestniczyła w uroczystej, koncelebrowanej Mszy Św. w Bazylice Św. Anny sprawowanej w intencji nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów oraz zmarłych oraz żyjących absolwentów naszej szkoły.
Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły - niektórzy po raz pierwszy - zagościli w najważniejszym dla powstań śląskich miejscu. Miejscu w którym "Śląsk stał się polski". Uczniowie zwiedzili Muzeum Czynu Powstańczego oraz uczestniczyli w podniosłej uroczystości przekazania sztandaru szkoły w ręce klas młodszych.

MAMY KOLEJNE POKOLENIE UCZNIÓW, KTÓRZY CHCĄ DZIERŻYĆ W SWOICH RĘKACH HONOR NASZEGO LICEUM ORAZ JEGO SYMBOL - NASZ SZTANDAR.