Spływ kajakowy Amazonką

18 czerwca klasa 1 BC wraz z wychowawcą panią Wioletą Siodłok i w towarzystwie opiekunów pani Jolanty Saller i pani Barbary Żmii wspólnie przeżyła niesamowitą przygodę,

jaką okazał się spływ po rzece Mała Panew - dla wtajemniczonych - rzeka znana jest pod nazwą Opolska Amazonka. Mała Panew stanowi dopływ Odry, która wije się malowniczo wśród pól, lasów oraz nizinnych łąk woj. opolskiego. Naturalne przeszkody na wodnym szlaku sprawiają, że trasa nie jest monotonna, ale jednocześnie jest bezpieczna. Urokliwe okoliczności przyrody, powalone konary drzew stanowiące liczne przeszkody, dzikie plaże, bajeczna zieleń i cudowna czerwcowa pogoda. W takich to właśnie krajobrazach odbywał się nasz klasowy spływ. Trasa liczyła 15 km. Współpraca grupy, wysiłek, zdobywanie nowych umiejętności, to doskonałe okoliczności do integracji. Dla wielu z nas była to pierwsza przygoda z kajakami. Spływ zakończyliśmy ogniskiem w przystani kajakarskiej. Zmęczeni, ale też usatysfakcjonowani pokonaniem trasy i dotarciem do celu, z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do domu.