Akcja poradni PP

„Zróbmy coś dla siebie” – tak brzmiało motto akcji, która była dedykowana naszej młodzieży po powrocie do nauczania stacjonarnego.

W ramach działań szkoły zostało przeprowadzone badanie, które dotyczyło samopoczucia uczniów. Aby przeciwdziałać skutkom izolacji społecznej przeprowadzono szereg zajęć integracyjnych.
W pierwszym tygodniu czerwca każda klasa naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach dotyczących profilaktyki zdrowia psychicznego w sytuacji powrotu do normalnej aktywności szkolnej po ośmiomiesięcznym trybie nauki zdalnej. Uczniowie dowiedzieli się, jakie uczucia obecnie im towarzyszące są normalne, a jakie stany powinny ich niepokoić, jak sobie z nimi radzić lub gdzie szukać ewentualnej pomocy. Otrzymali dawkę wiedzy i pozytywnego wsparcia. Zajęcia prowadziła psycholog bieruńskiej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, pani Danuta Sacha, która po wykładach prowadzonych w klasach spotykała się indywidualnie z zainteresowanymi uczniami.