Nasi uczniowie na prostej do sukcesu

Uczniom Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich  na finiszu roku 2020  udało się odnieść wielki sukces.

7-osobowa drużyna licealistów z Bierunia przygotowywanych - w niełatwych warunkach edukacji zdalnej - przez nauczyciela naszej szkoły weszła do II etapu olimpiady filozoficznej. Ten wyjątkowy sukces jest udziałem: Dominiki Berger, Emili Łatki, Nadii Mazur i Julii Urbańczyk z klasy 2NAE, Emili Dworak i Alicji Kowalczyk z klasy 2BNG oraz Kamila Pustelnika z klasy 2NC.

Godnym podkreślenia jest, że w kolejnym etapie olimpiady filozoficznej, szkoły średnie z województwa śląskiego reprezentuje tylko 40 uczniów, w tym aż 7-osobowy zespół LO Bieruń, co w skali województwa jest sytuacją wyjątkową.

***

Nie gorsi są miłośnicy historii. Martyna Kowalska z klasy 2NAE, Aleksandra Grabarczyk, Daria Torbicka i Patryk Czudaj z klasy 3C, zakwalifikowali się do etapu okręgowego olimpiady historycznej.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za ostateczny sukces.