"Nasza Ziemia" - Gratulujemy!

Kamil Pustelnik uczeń klasy 1NC zdobył wyróżnienie w półfinale (etap regionalny) Ogólnopolskiego Konkursu Geologicznego „Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro".

Na uwagę zasługuje również fakt, że tegoroczna edycja cieszyła się w naszej szkole wyjątkowym powodzeniem. Udział  wzięło aż dziewięcioro uczniów klas pierwszych.
Konkurs przeprowadzany jest dwuetapowo. Etap półfinałowy jest organizowany przez ośrodki regionalne Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego (w Sosnowcu, Gdańsku, Szczecinie, Kielcach, Krakowie, Wrocławiu i Warszawie). Zwycięzcy półfinałów w każdej kategorii wiekowej przechodzą do finałów ogólnopolskich, odbywających się co roku w Muzeum Geologicznym Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie.

Z roku na rok  w konkursie uczestniczy coraz więcej szkół, dlatego rozszerzył się jego zasięg terytorialny. Od kilku lat ma rangę konkursu ogólnopolskiego. W tym roku ze względu na szczególne warunki i sytuację w jakiej się znaleźliśmy, konkurs miał niestandardowy przebieg.