Licealiści na wydziale lekarskim

Uczniowie klasy 2 o profilu biologiczno- chemicznym 12 lutego mieli okazję uczestniczyć w zajęciach na Wydziale Lekarskim Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu.

Zajęcia poprowadził dr n. med. Jacek Kosiewicz oraz pan Marcin Dymek z Katedry Anatomii Opisowej i Tomograficznej. Dla uczniów, którzy w przyszłości chcieliby zostać lekarzami, był to niezwykły sprawdzian. Wizyta w prosektorium, charakterystyczny zapach formaliny, świadomość, że oglądają prawdziwe ludzkie organy zapewne na długo pozostaną w pamięci.  Uczniowie mogli na sali ćwiczeń przyjrzeć się z bliska, jak wygląda ludzkie serce, żołądek czy mózg, a w prosektorium zobaczyć ciała przygotowane do pobrania z nich narządów. Dowiedzieli się również, jak wyglądają zajęcia z anatomii na pierwszym i drugim roku medycyny oraz czym są dla studenta medycyny „szpilki”.