Przedświąteczne warsztaty w teatrze

Święta tuż tuż, więc klasa 1NAE postanowiła wprowadzić się bożonarodzeniowy nastrój jak najszybciej.

Wraz z wychowawcą, Dagmarą Jezierską, oraz polonistką Magdaleną Karoń, uczestniczyła w spektaklu pt. Opowieść wigilijna w Teatrze Małym w Tychach.
12 grudnia w zimowy poranek zamiast w szkole, uczniowie rozpoczęli zajęcia w sali ćwiczeniowej teatru. Były to fantastycznie prowadzone warsztaty teatralne z p. Anną Białoń. Świetne zajęcia nie tylko uczyły, ale także bawiły i stały się doskonałą okazją dalszej integracji klasy.
Po doświadczeniach aktorskich uczniowie, już na widowni tyskiego teatru, podziwiali koleżankę z klasy, Julkę Kokoszkę, oraz naszą absolwentkę, Dorotę Chłapek, wcielające się w postaci historii Dickensa o metamorfozie skąpca Scrooge’a.
Warsztaty podobały się licealistom na tyle, że jesteśmy przekonani, że to nie była ich ostatnia wizyta w tym miejscu.