Lubicie "Pana Tadeusza"? Zajrzyjcie, a z pewnością pokochacie!

Epopeja narodowego wieszcza nie każdemu rozpala emocje. A może to wyłącznie kwestia nastawienia do tematu?

Uczniowie klas drugich przekonali się, że tekstem Mickiewicza można doskonale się bawić. Efekty tej zabawy zamieszczamy poniżej. Filmy były projektami przygotowywanymi na lekcje polskiego, jednak stały się też okazją do udowodnienia, że ten, niekoniecznie lubiany przez młodzież tekst, może być źródłem emocjonalnych wzruszeń nie tylko w sali przedmiotowej.
Zresztą zobaczcie sami – oto efekty „oswajania” eposu przez uczniów klas: 2B i 2Cg:

Hrabia, Telimena i Tadeusz w zaciętej polemice na temat walorów sztuki włoskiej i rodzimej.

Ks. Robak w emocjonalnej rozmowie z bratem – Sędzią Soplicą.

Zosia i Telimena – między dziewczęcą spontanicznością a dojrzałą dystynkcją.

Ksiądz Robak w romantycznym, rozdzierającym monologu przy świecy, w trakcie rozmowy z bratem.,