Ambasador w progach szkoły

18 października gościliśmy w naszej szkole Jego Ekscelencję Pana Ambasadora Janusza Niesyto, absolwenta naszego Liceum, który przybył do nas wraz z małżonką.

Pan ambasador spotkał się z młodzieżą opowiadając m. in. o życiu dyplomaty. Uczniowie mieli jedyną w swoim rodzaju okazję zadać pytania ambasadorowi oraz dyrektorowi protokołu dyplomatycznego, który spotykał się z najważniejszymi osobami w naszym państwie i ich zagranicznymi gośćmi. Usłyszeliśmy ciekawe historie i anegdoty z barwnego życia dyplomaty.
Pan Ambasador przekazał jedną z największych w naszym kraju kolekcji medali papieskich. Medal są eksponowane eksponowanych w naszej szkole, w pracowni katechetycznej im. ks. Stanisława kard. Nagy'ego. Ciekaw był jak zostały wyeksponowane i nie zawiódł się.
Szanowny gość zwiedził m.in. pracownię informatyczną, pracownię 3D, spotkał się z naszymi wicemistrzami Europy-młodzieżą zajmującą się robotyką. Był pod ogromnym wrażeniem sukcesów naszej młodzieży i podczas prezentacji możliwości drużyn szkolnych "Legoludków" życzył im dalszych sukcesów. W pracowni 3D zaznaczył, że słyszał już o tej pracowni, ale to co zobaczył - podczas dość krótkiej prezentacji możliwości jakie daje ta pracownia - przerosło jego najśmielsze oczekiwania. Dopytywał o to skąd taki pomysł i jak udało się taką unikalna w skali kraju pracownię zrealizować. Na pamiątkę swojego pobytu w swojej szkole, przekazał na ręce dyrektora wspaniały album filatelistyczny poświęcony państwom Unii Europejskiej oraz niezwykle cenną i unikalną replikę dzieła Mikołaja Kopernika "De revolutionibus". Młodzież z kolei przekazała mu bluzę szkolną z wyhaftowanym logo szkoły.
Trzeba przyznać, że Pan Ambasador był mile zaskoczony, tym skromnym a tak bardzo osobistym upominkiem.