Zakazane książki

W tym roku pierwsza impreza biblioteczna odbyła się w ostatnim tygodniu września. Od poniedziałku 23 do piątku 27 obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Zakazanych Książek.

Święto to wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i z założenia nawiązuje do Pierwszej Poprawki konstytucji amerykańskiej, która gwarantuje każdemu obywatelowi wolność słowa i wolność wypowiedzi.
Podczas tegorocznej edycji święta zaprosiłam czytelników do zrobienia sobie zdjęć z zakazanymi książkami na tle „ścianki skazańców” (przygotowanej przez Zuzannę Karwat z pomocą innych wolontariuszy bibliotecznych). Można było wybrać spośród 42 tytułów zaprezentowanych na wystawie w wypożyczalni. W zabawie wzięły udział 44 osoby, a pośród nich, oprócz uczniów i nauczycieli, znaleźli się też absolwenci liceum. Dziękuję wszystkim za przyłączenie się do świętowania i zachęcam do lektury zakazanych pozycji.