LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH w Bieruniu

EastROBO 2019 - czyli nasi dwa razy na "pudle"

25 maja 2019 roku nasze sekcja wzięła udział International Robot Tournament EastROBO 2019 - jednym z trzech największych turniejów międzynarodowych organizowanych w Polsce.

W kategorii Lego Linefollower wystawiliśmy 4 drużyny a w Lego SUMO reprezentowały nas 3. Wszystkie nasze roboty przeszły kwalifikacje docierając do finałów. W kategorii Linefollower najtrudniejszym przeciwnikiem okazała się... trasa którą ukończyły zaledwie 3 z 8 robotów biorących udział w finale. Ostatecznie drużyna składająca się z naszej absolwentki - studentki oraz tegorocznego maturzysty (Julii Kołodziej i Bartosza Wanota) zajęła drugie miejsce. Pozostałe drużyny w skład których wchodzili: Alan Paris, Kaceper Szwedo, Maciej Popiela, Michał Domański, Wiktoria Krzemień, Rafał Rudnicki, Mateusz Klimza i Dawid Zagracki zajęli miejsca 4-8.
Z kolei w kategorii Lego SUMO po niezwykle emocjonującym finale "na pudle" stanął robot zbudowany przez  Mateusza Klimzę i Dawida Zagrackiego zajmując ostatecznie drugie miejsce. Mikołaj Jasiński i Kamil Krzyszkowski zajęli miejsce 5-8, a Michał Domański, Wiktoria Krzemień, Rafał Rudnicki ostatecznie uplasowali się na 9-16.