Nasz poczet sztandarowy najlepszy

4 kwietnia uczestniczyliśmy w Wojewódzkim Konkursie Pocztów Sztandarowych oraz Wiedzy o Polskich Symbolach i Barwach Narodowych.

Organizowanym przez: Szkołę Podstawową nr 13 w Jaworznie, Śląskiego Kuratora Oświaty, Urząd Miasta w Jaworznie, Wojewódzką Komendę Uzupełnień w Katowicach, Tarnowski Oddział Jazdy im. 5. Pułku Strzelców Konnych, Parafię Św. Wojciecha i Katarzyny w jaworznie, Muzeum Miasta Jaworzna, Młodzieżowy Dom Kultury im. Jaworzniaków w Jaworznie.
Konkurencje w turnieju, który rozpoczął się po uroczystej gali podsumowującej wyniki konkursu wiedzy o Polskich Symbolach i Barwach Narodowych, polegały na wykonywaniu konkretnych komend związanych z funkcjonowaniem pocztu sztandarowego podczas uroczystości, umiejętności prawidłowego wprowadzania i wyprowadzania sztandaru, zachowania w sytuacjach nietypowych. Ocenie podlegał również strój pocztu sztandarowego. Wiele emocji, bo jak się okazuje niby oczywiste.
Siedmioosobowe Jury pracujące pod kierunkiem pana  podpułkownika Andrzeja Sygulskiego, Komendanta WKU w Katowicach, jednoznacznie wskazało na poczet naszej szkoły w składzie: Sonia Krzykawska, Anna Nowrocka i chorąży Michał Jarek, jak najlepszy w kategorii szkół średnich.
Gratulacje dla naszej reprezentacji