Czwarty z rzędu sukces sekcji robotyki z LO Bieruń

4 kwietnia 2019 roku wzięliśmy udział w Międzyszkolnym Turnieju Robotów organizowanym przez Wyższą Szkołę Technologii Informatycznych w Katowicach.

Tradycyjnie już, uczestniczyliśmy w dwóch konkurencjach - Lego Sumo i Lego Linefollower. Na starcie stanęło 15 drużyn reprezentujących szkoły średnie Województwa Śląskiego. Dla naszych zawodników szczególnym wyzwaniem było Lego Linefollower - ponieważ trasa i ograniczenia stawiane pojazdom zdecydowanie odbiegały od norm turniejowych. W efekcie zaledwie dwie drużyny ukończyły trasę. Pierwsze miejsce zajął Patryk Wilk i Alan Paris. Drugie reprezentacja III Liceum im. Stefana Batorego z Chorzowa.
W Lego SUMO zdeklasowaliśmy przeciwników zajmując pierwsze dwa miejsca:

1. Dawid Zagracki, Mateusz Klimza
  2. Kamil Krzyszkowski, Kamil Piwecki, Mikołaj Jasiński

Trzecie miejsce zajął robot zbudowany przez uczniów X Liceum im. I. J. Paderewskiego w Katowicach.
Dyspozycja naszych uczniów to znakomity prognostyk przed zbliżającym się największym turniejem międzynarodowym w Polsce - Robotic Tournament