Wyniki Konkursu Kaligraficznego

Już po raz czwarty uczniowie naszej szkoły podjęli się trudnej, acz pięknej i niezwykle wymagającej sztuki pięknego pisania w języku rosyjskim.

Tradycją cyklicznej imprezy pod nazwą Szkolny Konkurs Kaligraficzny w Języku Rosyjskim jest praca z tekstami Bułata Okudżawy – znakomitego barda, patrona pracowni języka rosyjskiego. W tym roku bieruńscy rusycyści wzięli na kaligraficzny warsztat piękny, niezmiennie aktualny wiersz poety „Давайте восклицать” („Życzenia dla przyjaciół”).

Kilkanaście konkursowych prac oceniało jury w składzie:

• p. prof. Barbara Wiśniowska
  • p. prof. Bożena Boduch – Gorczyca
  • p. prof. Magdalena Padlewska – Berger
  • p. Justyna Golda – absolwentka filologii rosyjskiej, praktykantka j. rosyjskiego

Wyniki konkursu:

• 1 miejsce – Klaudia Antosz – kl. 2C
  • 2 miejsce ex aequo – Magdalena Tomala – kl. 1C i Oliwia Długoń – kl. 2B
  • 3 miejsce – Wiktoria Filipek – kl. 3B
  • wyróżnienia – Zuzanna Sztangret – kl. 1B i Karol Danielczyk – kl. 2B

Piękne konkursowe prace złożyły również: Karolina Figiel, Hanna Fuchs, Martyna Hanusik, Natalia Machaczek, Weronika Stula i Paulina Wojtala.