Nasi uczniowie piszą i publikują

Kolejny sukces literacki. 16 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu na opowiadanie, zorganizowanego przez Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”.

Jury zapoznało się z prawie 150. historiami, których akcja osadzona była na historycznej wsi, wśród zabudowań i miejsc znajdujących się już dziś niemal wyłącznie w skansenie.
Laureatką konkursu, zdobywczynią II miejsca w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, okazała się nasza uczennica z klasy IIIC, Karolina Kostyra. Pod opieką p. prof. Dagmary Jezierskiej napisała mrożące krew w żyłach opowiadanie pt. „Oczy sowy”. Już wkrótce wszyscy będą mogli zapoznać się z tekstem, ponieważ znajdzie się on w książce, która będzie owocem projektu zatytułowanego „Opowieści naszych pradziadków”.
Ostatnimi czasy nasi uczniowie bardzo mocno rozwinęli skrzydła talentu literackiego. Wspaniale, że zostawią po sobie ślad w postaci publikacji. Gratulujemy!