Rosyjskie dyktando

Dyktando języka rosyjskiego pisane w towarzystwie studentów IFW UŚ w Sosnowcu stało się udziałem grupy bieruńskich licealistów. To cykliczna impreza promująca język i literaturę rosyjską.

W tym roku przedmiotem dyktanda był fragment klasycznej powieści psychologicznej Lwa Tołstoja „Anna Karenina”. Tekst odczytała native speaker języka rosyjskiego – pracownik naukowy Bałtyckiego Federalnego Uniwersytetu im. Immanuela Kanta w Kaliningradzie. Krótki wykład o twórczości wybitnego rosyjskiego powieściopisarza, w języku rosyjskim oczywiście, którego wysłuchali uczestnicy dyktanda, był dla uczniów okazją do sprawdzenia swoich umiejętności językowych.
Wybór tematu wykładu i fragmentu powieści na dyktando nie był przypadkowy. W bieżącym roku przypada 190 rocznica urodzin Lwa Tołstoja i 140 rocznica I wydania „Anny Kareniny”.
Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej UŚ odwiedzili:

• Oliwia Długoń
  • Zosia Dzierżak