Kamil Krzyszkowski odkryciem SUMO CHALLENGE 2018

Spektakularnym sukcesem zakończył się udział członka sekcji robotyki przy LO Bieruń Kamila Krzyszkowskiego, który 17.11.2018 zajął 1 miejsce w kategorii LEGO SUMO na międzynarodowym turnieju SUMO CHALLENGE 2018.

Zawody zorganizowało Studenckie Koło Naukowe Robotyki Skaner oraz Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej. Pomimo, że była to już X edycja turnieju po raz pierwszy braliśmy w niej udział - jak nazwa sugeruje organizatorzy skupiają się na zawodach SUMO, którymi w sekcji robotyki LO Bieruń zajmujemy się dopiero od 2 lat.

Sukces jest spektakularny z kilku powodów.

1. O randze i poziomie trudności zawodów świadczy fakt, że wśród 55 drużyn większość zajęła czołowe miejsca na nieoficjalnych mistrzostwach Europy w 2017 roku.
  2. Kamil w drodze po złoto musiał pokonać zarówno zwycięzców SUMO CHALLENGE z roku poprzedniego jak i sprzed dwóch lat. W drodze na podium nie przegrał ani jednej walki. Biorąc pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia rywali wynik Kamila został uznany za jedno z największych zaskoczeń turnieju.
  3. To pierwszy turniej o randze międzynarodowej, gdzie w kategorii LEGO SUMO nasza sekcja zajęła 1 miejsce.