Rok dla Niepodległej

Koncert Galowy Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca ŚLĄSK zorganizowany 14 listopada 2018 r., w centrum "Katowice Miasto Ogrodów - Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek" uwieńczył projekt "Rok dla Niepodległej" prowadzony przez Kuratorium Oświaty w Katowicach wraz ze szkołami województwa śląskiego.

W koncercie uczestniczyło ok. 1000 uczniów i nauczycieli z całego województwa śląskiego zaangażowanych w organizowanie i uczestniczących w imprezach i konkursach towarzyszących obchodom rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Na koncert został zaproszony przez p. Urszulę Bauer Śląską Kurator Oświaty, Dyrektor naszego Liceum oraz czteroosobowa reprezentacja naszej szkoły wraz z opiekunem panią profesor Wioletą Siodłok.