Szkolny Klub Wolontariatu

Rok szkolny dobiega końca. To czas podsumowań i podziękowań. Od ubiegłego roku szkolnego działa w naszej szkole Szkolny Klub Wolontariatu. „Bogatym jest nie ten, kto posiada, ale ten, kto rozdaje, kto zdolny jest dawać” ta myśl doskonale oddaje powody, dla których około 30 uczniów naszej szkoły działa dla innych.

A są to: Magdalena Chodur, Wiktoria Piętakiewicz, Maciej Chromy, Paulina Pluta, Martyna Mysłek, Kamil Kościan, Joanna Stachura, Gabriela Polewka, Wiktoria Kowalik, Oliwia Kściuczyk, Martyna Nagy, Julia Socha, Natalia Bierut, Aleksandra Siemieniuch, Paweł Gwóźdź, Kamil Krzyszkowski, Agnieszka Błaszczyk, Sonia Krzykawska, Karolina Majer, Oliwia Długoń, Karol Danielczyk, Mateusz Kapusta, Wiktoria Tomala Patrycja Duda, Natalia Piwowarczyk, Justyna Kostka, Karolina Kracla, Karolina Matłowska, Ewelina Herian, Agata Żórawik, Dominika Żak, Dominika Jałowy, Anna Skrzypek.

Opiekunem grupy jest nauczyciel biologii - Aleksandra Stachoń.
Wspólnymi siłami i przy wsparciu całej społeczności szkolnej w tym roku przeprowadzone zostały następujące akcje:

• „Mikołaj w szpitalu” dla małych pacjentów Szpitala Miejskiego w Tychach
  • „Pomoc dla Alicji” zbiórka dla małej mieszkanki Bierunia
  • Szlachetna Paczka dla Domu Dziecka im. Ojca Pio w Mysłowicach
  • „Paczka dla zwierzaczka” zbiórka dla Schroniska dla Zwierząt w Tychach
  • „Pączek dla Afryki” akcja pomocy dzieciom w Afryce organizowana przez misjonarzy kapucynów
  • „Pieluszka dla Maluszka” akcja organizowana przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Działania te ukazują wielkie serce i wrażliwość na potrzeby innych bieruńskich licealistów. Wszystkim, którzy podjęli trud i wysiłek dla innych życzymy, aby dobro, które czynią wracało do nich, przynosząc szczęście!

Zdjęcia: Natalia Czarnynoga