Praktyki w liceum?? To możliwe!!!

W maju 25 uczniów drugich klas z naszej szkoły wzięło udział w projekcie "Trafny Wybór". Program miał na celu wsparcie realizacji obowiązku szkół w organizowaniu doradztwa zawodowego dla uczniów poprzez wspieranie ich metodami aktywnymi w dokonywaniu wyboru kierunku dalszego kształcenia, zawodu i planowaniu kariery zawodowej oraz udzielaniu informacji w tym zakresie.

Organizatorami projektu byli: Powiatowy Urząd Pracy w Tychach oraz nasze liceum.

Celem programu było wsparcie uczniów w dokonywaniu wyboru kierunku dalszego kształcenia i planowania kariery zawodowej poprzez realizację praktyk zawodowych u lokalnych pracodawców.
Realizacja programu była możliwa tylko dzięki uprzejmości przedsiębiorców, którzy z dużym zaangażowaniem i odpowiedzialnością włączyli się do działań i przyjęli uczniów na praktyki, umożliwiając tym samym młodzieży kontakt z realnym środowiskiem pracy, w wybranym przez nich zawodzie.
Nasi uczniowie w ciągu kilkudziesięciu godzin praktyk mogli sprawdzić się miedzy innymi w zawodach pedagoga, psychologa, dziennikarza, weterynarza, pielęgniarki, lekarza, księgowego, policjanta a nawet instruktora jogi.