LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH w Bieruniu

Poprawiliśmy wynik z poprzedniego roku

12 maja udaliśmy się na turniej ogólnopolski Jurabot Zawody Robotów Krasiejów 2018. Tym razem daliśmy się wyprzedzić tylko reprezentacji Politechniki Białostockiej.

2 miejsce zajęła Julia Kołodziej. W finale znalazł się jeszcze zespół w skład którego wchodziły Weronika Klima i Agnieszka Wardęga - ostatecznie były 4 drużyną turnieju.
Tym samym udało nam się się poprawić wynik z poprzedniego roku (wówczas Agnieszka i Weronika zajęły 3 miejsce)
W kategorii Lego Linefollower po raz kolejny potwierdziliśmy silną pozycje naszych drużyn w tej dyscyplinie na 5 miejsc w finale 3 roboty były nasze. O wyjątkowym pechu może mówić drużyna składająca się z uczniów klas I (Mikołaj Jasiński, Kamil Krzyszkowski, Paweł Gwóźdź) którym zabrakło 0.16 sekundy by dostać się do finału. Pojazd Bartosza Wanota i Aleksandra Kulpy zajął 8 miejsce (na 18 startujących).
W kategorii SUMO nasze dwie drużyny zatrzymały się na etapie eliminacji grupowych.