Sukces w cyklu INFOSTRADA

24 kwietnia 2018 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych w Katowicach nasi uczniowie wzięli udział w Międzyszkolnym Turnieju Robotów LEGO MINDSTORMS. Osiągnięte wyniki są spektakularne:

Nasi "weterani" (Weronika Klima, Aleksander Kulpa i Bartosz Wanot) w obu kategoriach -  Lego Linefollower i Lego Sumo okazali się najlepsi. O sukcesie zadecydował idealny podział pracy - Weronika budowała pojazd pod Linefollower, Olek skoncentrował się nad Sumo, a Bartosz "klepał w klawisze".
Z kolei nasze "świeżaki" z klasy 1A (Paweł Gwóźdź, Kamil Krzyszkowski i Mikołaj Jasiński) w kategorii Lego Linefollower zajęli 2, a w Lego Sumo 4 miejsce. To rewelacyjny wyni k biorąc pod uwagę, że to ich pierwszy turniej.Startowało 14 drużyn.
Pomimo, że sekcja istnieje już 8 lat, jeszcze nie mieliśmy okazji startować na turnieju takiej specyfiki.
Po raz pierwszy modele pojazdów miały być zbudowane tylko z klocków dostarczonych przez organizatorów. Dodatkowym utrudnieniem był obowiązek napisania programu sterującego podczas turnieju.
Turniej zorganizowano w ramach cyklu INFOSTRADA, podczas którego wykładowcy i studenci WSTI uczą licealistów programowania z wykorzystaniem zestawów LEGO. Byliśmy jedyną szkołą, która skorzystała z zaproszenia na turniej, ale nie uczestniczyła w cyklu szkoleń. Wyniki pokazują jaką dużą rolę odgrywa doświadczenie.