Goście z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej

11 kwietnia gościliśmy w naszym liceum Pana Profesora Matthiasa Gleitze oraz Panią mgr Ewę Piotrowską – wykładowców filologii germańskiej z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu.

Na spotkaniu z przedstawicielami klas drugich i trzecich. Pan Profesor wygłosił krótki wykład w języku niemieckim na temat różnic i podobieństw w mentalności polskiej i niemieckiej. W bardzo ciekawy i humorystyczny sposób opowiedział o swoich doświadczeniach w kontaktach z naszą kulturą, podkreślając jej wyjątkowość. Pan Profesor Gleitze wraz z Panią mgr Ewą Piotrowską przybliżyli nam także możliwości kształcenia i kierunki proponowane przez uczelnię, m.in. studia filologiczne, inżynierskie, finanse i bankowość oraz szeroką gamę studiów podyplomowych. Podkreślali współpracę z innymi uczelniami, możliwość wyjazdów za granicę oraz świetnie wyposażone sale wykładowe.
Zaproszeni Goście zachwycali się także naszą szkołą, wyposażeniem sal, poziomem uczniów oraz ich osiągnięciami. Wyrazili ogromne zainteresowanie i chęć współpracy. Mamy nadzieję, że wizja uczestnictwa naszych uczniów w zajęciach na uczelni czy też zajęcia w liceum prowadzone przez wykładowców tejże uczelni stanie się rzeczywistością w nadchodzącym roku szkolnym.