LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH w Bieruniu

Nasi licealiści bliżej świata

Od 16 do 20 marca po raz kolejny młodzież naszej szkoły, pod opieką Pani Agnieszki Pasierbek-Nieckarz i Pani Katarzyny Antosiewicz, uczestniczyła w warsztatach językowych w ramach projektu EUROWEEK.

Tym razem zagościliśmy w malowniczej miejscowości Polanica Zdrój w iście zimowej aurze. Pomimo mrozu za oknami na zajęciach było bardzo energetycznie. Czas płynął bardzo szybko i intensywnie a angielski stał się powszechnym językiem komunikacji.


Kontakt z wolontariuszami z całego świata – z Wietnamu, Kolumbii, Peru, Pakistanu, Słowenii i Łotwy- pozwolił na poznanie kultury i tradycji tych krajów. Bogata oferta zajęć umożliwiła nam otwarcie się na innych ludzi a także uświadomiła nam jak wiele potrafimy. Dzięki różnym interaktywnym warsztatom, grom symulacyjnym oraz wielu praktycznym ćwiczeniom przełamaliśmy wiele barier, zarówno językowych jak i społecznych. Uczyliśmy się jak budować wzajemne zaufanie, pracować w grupie i jak stworzyć mądry i zgrany zespół. Oprócz poważnych zadań było także mnóstwo zabawy, tańca i niespodzianek typu Talent Show, Mission Impossible, Making Movies i wiele innych. Kolejny raz był to czas pełen pozytywnych doznań i niezapomnianych wrażeń.

Zdjęcia: Jesica Ponichtera