Kolejny rocznik w Galenie

W dniu 19 stycznia 2018 roku odbyły się zajęcia w Ośrodku „Galen”, w których wzięli uczniowie klasy pierwszej o profilu biologiczno-chemicznym. To kolejny rocznik licealistów, który uczestniczy w zajęciach dedykowanych przyszłym lekarzom, rehabilitantom lub fizykom medycznym.

Tematem zajęć była ortopedia, a prowadziła je pani mgr inż. Paulina Cyganik z Działu Nauki, Innowacji i Rozwoju Kliniki Galen. Na początku uczniowie dowiedzieli się o funkcjonowaniu Kliniki, z prezentacji jak działają urządzenia do diagnostyki medycznej. Następnie zwiedzili obiekt przechodząc przez recepcje, gabinet lekarski oraz odział szpitalny.
Zobaczyli jak działa nowoczesny tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny oraz jak wykonuje się badanie radiologiczne RTG. Mogli poczuć się jak lekarze i zrobić sobie nawzajem badanie USG. Na koniec napisali test wiedzy. Osoby, które otrzymają najwyższy wynik, w nagrodę będą mogły wziąć udział w prawdziwej operacji!. Zajęcia były bardzo interesujące i pouczające. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję, tym razem w ośrodku Galen Rehabilitacja
Tekst: Wiktoria Moik, zdjęcia: Marta Tarapacz