Dekanalne kolędowanie

Na zaproszenie naszego bieruńskiego, dekanalnego duszpasterza nauczycieli ks. dr. Damiana Bednarskiego w piątek 12 stycznia 2018 r. w kościele pw Św. Bartłomieja Ap. w Bieruniu nauczyciele z dekanatu bieruńskiego mieli swoje tradycyjne spotkanie modlitewne.

Zaproszenie na to spotkanie przyjął i Mszę Św. w naszej intencji odprawił J. E. ks. Arcybiskup Damian Zimoń. Po Mszy Świętej spotkaliśmy się przy wspólnym stole na kolędowaniu w naszej szkole. Gości w progach szkoły powitali licealiści, którzy następnie zaprezentowali rozważania biblijne okraszone pastorałkami i kolędami.
Podczas spotkania Ksiądz Arcybiskup rozmawiał z w nauczycielami i udzielił wywiadu naszej młodzieży. Zwiedził również pracownię katechetyczną im. ks. Stanisława kard. Nagy'ego, w której eksponowane są unikalne medale papieskie. Ponadto uczestniczył m. in. w prezentacji filmów trójwymiarowych, zorganizowanej w nowo otwartej Multimedialnej Pracowni Przyrodniczej 3D.

foto: Martyna Horst i Filip Noras