Szlakiem Powstańców Śląskich

Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły -  10 października wzięli udział w wycieczce edukacyjnej na Górę Św. Anny. Celem wyprawy było poznanie miejsca, które w szczególny sposób zapisało się w historii Śląska oraz oddanie czci patronom liceum.

W Muzeum Czynu Powstańczego, które powstało by upamiętnić III zryw śląski, omówione zostały zmagania naszych pradziadów z lat 1919 - 1921. Kolejnym punktem lekcji historii w terenie był amfiteatr na Górze Św. Anny oraz pomnik Czynu Powstańczego (dzieło Xawerego Dunikowskiego).
Historię tego miejsca przybliżył mgr Robert Romantowski - Tomosz. W sanktuarium Św. Anny, postać świętej oraz dzieje świątyni omówił ks. Kamil Kiełkowski .
Pełni wrażeń, bogatsi o zdobytą wiedzę uczniowie klas pierwszych poznali miejsce, w którym rodziła się część najnowszej historii Śląska.