Licealne Asy na Uniwersytecie Śląskim

W czwartek 21 września na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się kolejna edycja „Śląskich Asów”. Podczas uroczystości wyróżnieni zostali najzdolniejsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego, a także laureaci i finaliści olimpiad oraz konkursów przedmiotowych.

Z naszego Liceum byli to:

• Ewelina Lech - laureatka Olimpiady Języka Rosyjskiego,
  • Julia Kołodziej, Paulina Łagosz, Julia Zygadło, Krzysztof Grzesica i Jakub Wadas - wielokrotni finaliści międzynarodowych i krajowych turniejów robotów LegoMindstorms.

Listy gratulacyjne JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. dr. hab. Andrzeja Kowalczyka wręczył prorektor ds. kształcenia i studentów prof. dr hab. Ryszard Koziołek.
Laureaci wysłuchali również wykładu interaktywnego pt. „W głębi serca – interdyscyplinarność, czyli serce, robot i ja”, który wygłosił dr inż. Piotr Sindera. Prelekcja była połączona z pokazem sekcji serca z wykorzystaniem robota chirurgicznego.