Pierwsze miejsce na zakończenie sezonu

Nasi uczniowie niezwykle udanie zakończyli tegoroczny sezon zajmując 1 miejsce na Roboxy - turnieju organizowanym przez Naukowe Koło Studentów Automatyki na wydziale Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej (28 maja 2017).

Przebieg zawodów był niezwykle dramatyczny. Wysoki poziom drużyn sprawił, że już samo wejście do finałów (wchodziły trzy najlepsze roboty z 18 startujących) stanowiło nie lada wyzwanie. Po emocjonującej walce w finale znalazły się dwa roboty skonstruowane przez studentów Politechniki Warszawskiej a z drugiego miejsca awansowała nasza drużyna w skład której wchodziły Julia Kołodziej i Paulina Łagosz.
Finał to prawdziwy horror gdzie problemy wszystkim drużynom sprawiały roboty odmawiając posłuszeństwa (i co ciekawe dotyczyło to wszystkich konstrukcji biorących udział w finale). Nasze dziewczyny, jako pierwsze opanowały emocje. Doświadczenie i zachowanie zimnej krwi do końca opłaciło się - ostatecznie zajęliśmy pierwsze miejsce!!!
Pozostałe miejsca zajęli:
4 miejsce Kamil Stolecki
6 miejsce Aleksander Kulpa i Bartosz Wanot
7 miejsce Agnieszka Wardęga

Jako, że to ostatni turniej kończący sezon 2016 - 2017 warto napisać kilka słów podsumowania.
W kategorii LegoLinefollower byliśmy bezkonkurencyjni. Na dwóch turniejach międzynarodowych i 4 turniejach ogólnopolskich zajmowaliśmy pierwsze miejsca a niejednokrotnie zdobywaliśmy pozostałe miejsca na podium. Nasze wyniki wyglądają następująco:

Robotic Tournament - jeden z dwóch największych turniejów międzynarodowych organizowanych w Polsce
1 miejsce Julia Kołodziej, Paulina Łagosz i Mateusz Goj
3 miejsce Patryk Gretka, Bartosz Anioł, Tomasz Nowak

Festiwal Robotyki Cyberbot - ogólnopolski turniej organizowany przez Politechnikę Poznańską
1 miejsce Szymon Drzyzga, Aleksander Kulpa i Bartosz Wanot
2 miejsce Julia Kołodziej i Paulina Łagosz
3 miejsce Weronika Klima i Agnieszka Wardęga

European Robot Challenge - drugi największy turniej międzynarodowy organizowany w Polsce
1 miejsce Kuba Wadas, Krzysztof Grzesica
2 miejsce Agnieszka Wardęga i Weronika Klima

Trójmiejski Turnieju Robotów zawody ogólnopolskie organizowane przez Studenckie Koło Automatyków SKALP,  Stowarzyszenie  Robotyków  SKALP, oraz Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej
1. Tomasz Zagórski, Kamil Stolecki i Robert Synowiec
2. Kuba Wadas, Julia Zygadło i Krzysztof Grzesica

W tym roku zaczęliśmy startować w kolejnej konkurencji LegoSumo. Mimo krótkiego stażu już na European Robot Challeng (czyli turnieju o randze międzynarodowej) nasza drużyna (Aleksander Kulpa, Bartosz Wanot i Mateusz Goj) wywalczyli 3 miejsce.