LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH w Bieruniu

Sekcja LegoMindstorm – całe podium nasze

Członkowie sekcji Lego nie zwalniają tempa. Po sukcesie w na turnieju międzynarodowym Robotic Tournament (1 i 3 miejsce) 7 maja wzięli udział w kolejnym (tym razem ogólnopolskim) XIV Festiwalu Robotyki Cyberbot organizowanym przez Politechnikę Poznańską. Nasi uczniowie zajęli wszystkie miejsca na podium!!!

Kluczem do zwycięstwa była niezwykła odporność na stres i odpowiednie skalibrowanie pojazdów pod trasę finałową (kwalifikacje wcale nie zapowiadały, aż takiej dominacji).

1 miejsce Szymon Drzyzga, Aleksander Kulpa i Bartosz Wanot
2 miejsce Julia Kołodziej i Paulina Łagosz
3 miejsce Weronika Klima i Agnieszka Wardęga

Na dalszych miejscach w finale znalazły się drużyny z Politechniki Wrocławskiej (4 miejsce) i Politechniki Warszawskiej (5 miejsce).

Po raz pierwszy w historii naszej działalności na turnieju naszym przeciwnikiem był nasz absolwent, który tym razem reprezentował barwy uczelni. Pomimo tego Adam Szwedor (bo o nim mowa) wciąż wspomagał radą naszych zawodników dzięki czemu udało się odnieść tak spektakularny sukces.
W kategorii Lego Sumo drużynie w skład której weszli: Szymon Drzyzga, Aleksander Kulpa i Bartosz Wanot udało się zająć wysokie czwarte miejsce w turnieju. Cieszy ono tym bardziej, że to dopiero drugi turniej na którym rywalizujemy w tej dyscyplinie.