Znani i nieznani

Nasi absolwenci zdobywają świat!

Karolina Targiel - absolwentka LO Bieruń 2016, stypendystka Prezesa Rady Ministrów, uhonorowana szkolnym tytułem Sapere Aude - opowiedziała nam o tym, co wydarzyło się w jej życiu przez ostatni rok.

Joanna Jochemczyk - absolwentka 2010

Wychowawczyni: Bożena Boduch-Gorczyca

Finalistka Miss Polski 2015

Ukończyła Pani naszą szkołę całkiem niedawno. Jak ją Pani wspomina?
To prawda, ukończyłam LO w Bieruniu i jestem z tego powodu bardzo dumna. Niby niedawno, ale to już całe 5 lat, pełne wrażeń i bogate o nowe doświadczenia i wyzwania. Czasy licealne wspominam bardzo dobrze, z ogromnym sentymentem. To był czas intensywnej nauki, nawiązywania nowych znajomości, a przede wszystkim wkraczania w dorosłość i samodzielne życie.

Karol Wachowiak - absolwent 2014

Student Akademii Morskiej w Gdyni.

Karolu, zdałeś maturę w maju 2014 i…. co dalej?
Zanim jeszcze ostatecznie zakończyłem zdawanie matur ustnych, rozpocząłem pracę. Poza tym oczywiście cieszyłem się najdłuższymi wakacjami życia. Cały czas jednak w głowie kłębił się niepokój związany z wyborem uczelni, z tym, czy się dostanę, jak będzie wyglądało życie w nowym miejscu. Po otrzymaniu informacji o przyjęciu do Akademii Morskiej w Gdyni wszystko stało się prostsze.

MIrosław Wojtuń - absolwent 2009

Wychowawczyni: Anna Szymczk

Podporucznik Mirosław Wojtuń, żołnierz zawodowy 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, a w latach 2006-2009 uczeń bieruńskiego liceum
Ukończył Pan nasza szkołę, jak Pan wspomina lata w niej spędzone?
Jestem absolwentem z 2009 roku. Z perspektywy czasu mogę śmiało stwierdzić, że 3 letni czas nauki w bieruńskim liceum był najprzyjemniejszym okresem w mojej dotychczasowej edukacji.

Agnieszka Wasztyl - absolwentka 2004

Wychowawczyni: Zofia Goerst

Agnieszka Wasztyl, uczennica bieruńskiego liceum w latach 2000-2004. Studiowała stosunki międzynarodowe. Ukończyła podyplomowe studia dziennikarstwa ze specjalizacją telewizyjną na Uniwersytecie Warszawskim, podyplomowe studium systemu fiskalnego i polityki monetarnej w NBP i PAN, a także roczny program szkoleniowy służby zagranicznej Akademii Młodych Dyplomatów w ramach Europejskiej Akademii Dyplomacji.

Sylwia Boroń - absolwentka 2006

Wychowawczyni: Rozalia Jagoda

Sylwia Boroń ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Bieruniu w 2006 roku. Następnie odbyła studia aktorskie w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, filii zamiejscowej we Wrocławiu. Od 1 września 2011 roku występuje w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Pierwszym wygranym castingiem w karierze Sylwii Boroń została rola Anety w „Oszukanych”. Zagrała także główną role w „Ostrej randce”.

Zapytaj absolwenta

Interesuje Cię konkretny kierunek studiów? Potrzebujesz informacji, których nie możesz znaleźć na stronie internetowej uczelni ani w informatorze?
Najlepiej zapytaj naszego absolwenta.