Zapraszamy wszystkich!

Dziś trudno przywołać wspomnienie dawnego boiska szkolnego przy naszym liceum, wystarczyło kilka miesięcy by przy szkole powstał nowoczesny obiekt sportowy w ramach rządowego programu „Moje Boisko – Orlik 2012”.

Kompleks boisk bardzo szybko stał się wizytówką szkoły i powiatu. Okazało się, że korzyści z jego powstania odczuli nie tylko uczniowie liceum czy starobieruńskiego gimnazjum, ale także społeczność powiatu. Wystarczy spojrzeć na grafik rezerwacji by przegnać się że nasz Orlik pracuje na pełnych obrotach. Mimo śniegu i mroźnej aury w marcu - poza godzinami pracy szkoły – z boisk przy ogólniaku skorzystało 911 osób, w kwietniu liczba ta wzrosła do 1286 osób.
Na naszym orliku odbyły się dwa turnieje w ramach Mistrzostw Powiatu w Piłce Nożnej w kategoriach szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz Mistrzostwa Bierunia w Piłce Nożnej - turniej szkół podstawowych. Na boisku trenują i rozgrywają swoje sparingi najmłodsze grupy piłkarzy KS Unia Bieruń Stary.
Osoby korzystające z  są pod wrażeniem doskonałej murawy, najlepszego w okolicy oświetlenia płaszczyzny boiska, podkreślają również wyjątkowość bieruńskiego kompleksu boisk w postaci Herkulesa, czyli 15 stanowiskowej siłowni zewnętrznej, z której jednocześnie korzystać może 27 użytkowników.
Warto nadmienić, iż za sprawą dyrektora Romualda Kubiciela kompleks boisk przy bieruńskim ogólniaku jest stale doposażany. Orlik wzbogacił się m.in. o zegar, nowe urządzenia sanitarne oraz tablicę wyników.
Rezerwowane jest tylko boisko do piłki nożnej, ale można korzystać ze wszystkich atrakcji. Jak mówi animator Orlika: „Ludzie grają w piłkę nożną, potem wpadną na 5 minut na boisko do kosza, a później  parę minut na siłowni i do domu”. Rezerwacje odbywają się telefonicznie, na miejscu w godzinach funkcjonowania Orlika albo przez Internet.
Zapraszamy wszystkich do korzystania z kompleksu boisk. Więcej o możliwości rejestracji znajdziesz tutaj.