LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH
W BIERUNIU

Wyjazdy

VII wyjazd do NOSPR-u

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach - sala koncertowa, którą nasi uczniowie odwiedzali już wielokrotnie! Kolejny wyjazd na "Poranek edukacyjny" zorganizowany został przez panią profesor Bożenę Boduch-Gorczycę.

Więcej

"Wejdź w serca nasze Dziecino…"

17 grudnia 2018 w Szkole Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim odbyło się XIII Środowiskowe Spotkanie Kolędowe.

Więcej

Licealne Anioły znów w akcji

9 grudnia przedstawiciele klasy 1C wraz z wychowawczynią Panią Katarzyną Antosiewicz wybrali się do Szpitala Miejskiego w Tychach ze świąteczną wizytą.

Więcej

Rosyjskie dyktando

Dyktando języka rosyjskiego pisane w towarzystwie studentów IFW UŚ w Sosnowcu stało się udziałem grupy bieruńskich licealistów. To cykliczna impreza promująca język i literaturę rosyjską.

Więcej

Praktyki dla uczniów liceum - "Trafny wybór"

13.11.2018 grupa uczniów klas 3 wzięła udział w konferencji podsumowującej zeszłoroczny projekt "Trafny wybór". Nasze liceum podczas konferencji reprezentowały: Milena Iwan, Natalia Czarnynoga, Wiktoria Kowalik, Justyna Wojtala i Gabrysia Polewka.

Więcej

Debata oksfordzka "Wiwat Niepodległość"

Uczniowie naszej szkoły (Patrycja Duda, Sebastian Skrzypczyk, Martyna Żołneczko, Julia Buzek i jako rezerwowa Karolina Kracla) wzięli udział w debacie oksfordzkiej organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tychach z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Więcej

Wzięliśmy udział w wykładzie "Niepodległa 1918"

8-go listopada z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Miejskiej Bibliotece Publicznej nr 1 odbył się wykład dr hab. Grzegorza Bębnika pt. "Niepodległa 1918".

Więcej

Rok dla Niepodległej

Koncert Galowy Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca ŚLĄSK zorganizowany 14 listopada 2018 r., w centrum "Katowice Miasto Ogrodów - Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek" uwieńczył projekt "Rok dla Niepodległej" prowadzony przez Kuratorium Oświaty w Katowicach wraz ze szkołami województwa śląskiego.

Więcej

Poznaj krew

W środę 17 października, jak co roku, klasa trzecia o profilu biologiczno- chemicznym wybrała się pod opieką pani Karoliny Berger i Aleksandry Stachoń na wycieczkę do Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Więcej

Wyjazd był udany

W wrześniowy czwartek, uczennice klas o profilu matematyczno - geograficzno - angielskim i humanistycznym, odwiedziły Uniwersytet Śląski – Wydział Nauk o Ziemi w Sosnowcu.

Więcej

Biolog na tropie przestępstw

Dnia 19 września uczniowie klasy drugiej i trzeciej o profilu biologiczno- chemicznym naszego liceum wraz z opiekunami panią W. Siodłok i panią A. Stachoń wybrali się do Katowic na Uniwersytet Śląski na Wydział Biologii i Ochrony Środowiska.

Więcej

Zacięta walka

14 czerwca 2018 roku klasa 1A pojechała na wycieczkę integracyjną, gdzie czekała ich wspaniała zabawa, zacięta walka i wspólne ognisko. Na miejscu klasa podzieliła się na dwie drużyny i wszyscy przystąpili do gry w Paintball.

Więcej

Międzynarodowy Dzień Języka Rosyjskiego na UŚ

Czy można sobie wyobrazić lepsze miejsce do świętowania Międzynarodowego Dnia Języka Rosyjskiego niż Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej?

Więcej

Warszawa da się lubić ...

Już tradycją stało się, że co roku na wiosnę odwiedzamy Warszawę. Tak też stało się i tym razem. W gorące ostatnie dni maja klasa IIC odkrywała tajemnice bohaterów „Lalki” Bolesława Prusa,

Więcej

Rajd IPN

W dniach 23-25 maja 2018 r. reprezentanci naszego Liceum (Szymon Drzyzga, Piotr Bębnik i Paweł Soblik) wzięli udział w XVI Rajdzie turystyczno-historycznym katowickiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej „Żołnierzy Wyklętych” im. Edwarda Biesoka.

Więcej

WYSPIAŃSKI W KRAKOWSKIM MUZEUM NARODOWYM

Za co kochał Kraków, a za co jednocześnie go nienawidził, kogo najchętniej malował, gdzie mieszkał, na co był uczulony, jak umarł, kto był najbliższy jego sercu, a z kim miał nie po drodze…

Więcej

Odwiedziny w Sądzie Rejonowym

23 kwietnia uczniowie klas, w których realizowany jest przedmiot - wiedza o społeczeństwie w zakresie rozszerzonym odwiedzili Sąd Rejonowy w Tychach.

Więcej

3500 mil lądem i po wyspie

W kwietniu 2018 roku klasy pierwsze i drugie naszego Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Bieruniu wyruszyły na wycieczkę
edukacyjno-krajoznawczą do Wielkiej Brytanii - Anglii i Szkocji.

Więcej

Nasi licealiści bliżej świata

Od 16 do 20 marca po raz kolejny młodzież naszej szkoły, pod opieką Pani Agnieszki Pasierbek-Nieckarz i Pani Katarzyny Antosiewicz, uczestniczyła w warsztatach językowych w ramach projektu EUROWEEK.

Więcej

Jak prawdziwi studenci

Dnia 16.12.2017r. grupa uczniów z klasy drugiej i trzeciej profilu biologiczno - chemicznego naszego liceum miała okazję poczuć się jak prawdziwi studenci, biorąc udział w zajęciach na Wydziale Biologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Więcej