Wyjazdy

Pocztówka z Pragi

Uczniowie naszego liceum w dniach 5-7 czerwca 2019 roku brali udział w wycieczce PRAGA – MORAWSKI KRAS. Program był bardzo urozmaicony.

Licealiści przejmują trzy stolice

Kiedy większość przyjemnie sobie spała, grupa 48 bieruńskich licealistów, 4 nauczycielki, przewodnik wycieczki oraz wspaniały kierowca byli już postawieni na nogi.

Matematyczna biesiada

28 marca 2019  grupa uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami matematyki gościła w budynku Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.

ZBRODNIA I KARA W WERSJI ŚLĄSKIEJ

21 marca 2019 roku klasy 2A, 2C i 3C pod opieką pani profesor Dagmary Jezierskiej oraz pani profesor Aleksandry Stachoń wybrały się do Chorzowskiego Centrum Kultury

Spotkanie z historią

Uczeń naszego liceum, finalista szkolnego etapu VI edycji "Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii" - Sebastian Skrzypczyk z klasy II C, wziął udział 14 marca w egzaminie wojewódzkim konkursu w Katowicach.

Wiosenny spacer po Krakowie

7 marca 2019r. cała klasa 2C wybrała się na wycieczkę edukacyjną do Krakowa. Swą niezapomnianą przygodę rozpoczęli od zwiedzania Muzeum Archeologicznego - najciekawszego muzeum w Polsce.

VII wyjazd do NOSPR-u

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach - sala koncertowa, którą nasi uczniowie odwiedzali już wielokrotnie! Kolejny wyjazd na "Poranek edukacyjny" zorganizowany został przez panią profesor Bożenę Boduch-Gorczycę.

"Wejdź w serca nasze Dziecino…"

17 grudnia 2018 w Szkole Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim odbyło się XIII Środowiskowe Spotkanie Kolędowe.

Licealne Anioły znów w akcji

9 grudnia przedstawiciele klasy 1C wraz z wychowawczynią Panią Katarzyną Antosiewicz wybrali się do Szpitala Miejskiego w Tychach ze świąteczną wizytą.

Rosyjskie dyktando

Dyktando języka rosyjskiego pisane w towarzystwie studentów IFW UŚ w Sosnowcu stało się udziałem grupy bieruńskich licealistów. To cykliczna impreza promująca język i literaturę rosyjską.

Praktyki dla uczniów liceum - "Trafny wybór"

13.11.2018 grupa uczniów klas 3 wzięła udział w konferencji podsumowującej zeszłoroczny projekt "Trafny wybór". Nasze liceum podczas konferencji reprezentowały: Milena Iwan, Natalia Czarnynoga, Wiktoria Kowalik, Justyna Wojtala i Gabrysia Polewka.

Debata oksfordzka "Wiwat Niepodległość"

Uczniowie naszej szkoły (Patrycja Duda, Sebastian Skrzypczyk, Martyna Żołneczko, Julia Buzek i jako rezerwowa Karolina Kracla) wzięli udział w debacie oksfordzkiej organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tychach z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wzięliśmy udział w wykładzie "Niepodległa 1918"

8-go listopada z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Miejskiej Bibliotece Publicznej nr 1 odbył się wykład dr hab. Grzegorza Bębnika pt. "Niepodległa 1918".

Rok dla Niepodległej

Koncert Galowy Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca ŚLĄSK zorganizowany 14 listopada 2018 r., w centrum "Katowice Miasto Ogrodów - Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek" uwieńczył projekt "Rok dla Niepodległej" prowadzony przez Kuratorium Oświaty w Katowicach wraz ze szkołami województwa śląskiego.

Poznaj krew

W środę 17 października, jak co roku, klasa trzecia o profilu biologiczno- chemicznym wybrała się pod opieką pani Karoliny Berger i Aleksandry Stachoń na wycieczkę do Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Wyjazd był udany

W wrześniowy czwartek, uczennice klas o profilu matematyczno - geograficzno - angielskim i humanistycznym, odwiedziły Uniwersytet Śląski – Wydział Nauk o Ziemi w Sosnowcu.

Biolog na tropie przestępstw

Dnia 19 września uczniowie klasy drugiej i trzeciej o profilu biologiczno- chemicznym naszego liceum wraz z opiekunami panią W. Siodłok i panią A. Stachoń wybrali się do Katowic na Uniwersytet Śląski na Wydział Biologii i Ochrony Środowiska.

Zacięta walka

14 czerwca 2018 roku klasa 1A pojechała na wycieczkę integracyjną, gdzie czekała ich wspaniała zabawa, zacięta walka i wspólne ognisko. Na miejscu klasa podzieliła się na dwie drużyny i wszyscy przystąpili do gry w Paintball.

Międzynarodowy Dzień Języka Rosyjskiego na UŚ

Czy można sobie wyobrazić lepsze miejsce do świętowania Międzynarodowego Dnia Języka Rosyjskiego niż Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej?

Warszawa da się lubić ...

Już tradycją stało się, że co roku na wiosnę odwiedzamy Warszawę. Tak też stało się i tym razem. W gorące ostatnie dni maja klasa IIC odkrywała tajemnice bohaterów „Lalki” Bolesława Prusa,