LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH
W BIERUNIU

Wyjazdy

Poznaj krew

W środę 17 października, jak co roku, klasa trzecia o profilu biologiczno- chemicznym wybrała się pod opieką pani Karoliny Berger i Aleksandry Stachoń na wycieczkę do Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Więcej

Wyjazd był udany

W wrześniowy czwartek, uczennice klas o profilu matematyczno - geograficzno - angielskim i humanistycznym, odwiedziły Uniwersytet Śląski – Wydział Nauk o Ziemi w Sosnowcu.

Więcej

Biolog na tropie przestępstw

Dnia 19 września uczniowie klasy drugiej i trzeciej o profilu biologiczno- chemicznym naszego liceum wraz z opiekunami panią W. Siodłok i panią A. Stachoń wybrali się do Katowic na Uniwersytet Śląski na Wydział Biologii i Ochrony Środowiska.

Więcej

Zacięta walka

14 czerwca 2018 roku klasa 1A pojechała na wycieczkę integracyjną, gdzie czekała ich wspaniała zabawa, zacięta walka i wspólne ognisko. Na miejscu klasa podzieliła się na dwie drużyny i wszyscy przystąpili do gry w Paintball.

Więcej

Międzynarodowy Dzień Języka Rosyjskiego na UŚ

Czy można sobie wyobrazić lepsze miejsce do świętowania Międzynarodowego Dnia Języka Rosyjskiego niż Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej?

Więcej

Warszawa da się lubić ...

Już tradycją stało się, że co roku na wiosnę odwiedzamy Warszawę. Tak też stało się i tym razem. W gorące ostatnie dni maja klasa IIC odkrywała tajemnice bohaterów „Lalki” Bolesława Prusa,

Więcej

Rajd IPN

W dniach 23-25 maja 2018 r. reprezentanci naszego Liceum (Szymon Drzyzga, Piotr Bębnik i Paweł Soblik) wzięli udział w XVI Rajdzie turystyczno-historycznym katowickiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej „Żołnierzy Wyklętych” im. Edwarda Biesoka.

Więcej

WYSPIAŃSKI W KRAKOWSKIM MUZEUM NARODOWYM

Za co kochał Kraków, a za co jednocześnie go nienawidził, kogo najchętniej malował, gdzie mieszkał, na co był uczulony, jak umarł, kto był najbliższy jego sercu, a z kim miał nie po drodze…

Więcej

Odwiedziny w Sądzie Rejonowym

23 kwietnia uczniowie klas, w których realizowany jest przedmiot - wiedza o społeczeństwie w zakresie rozszerzonym odwiedzili Sąd Rejonowy w Tychach.

Więcej

3500 mil lądem i po wyspie

W kwietniu 2018 roku klasy pierwsze i drugie naszego Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Bieruniu wyruszyły na wycieczkę
edukacyjno-krajoznawczą do Wielkiej Brytanii - Anglii i Szkocji.

Więcej

Nasi licealiści bliżej świata

Od 16 do 20 marca po raz kolejny młodzież naszej szkoły, pod opieką Pani Agnieszki Pasierbek-Nieckarz i Pani Katarzyny Antosiewicz, uczestniczyła w warsztatach językowych w ramach projektu EUROWEEK.

Więcej

Jak prawdziwi studenci

Dnia 16.12.2017r. grupa uczniów z klasy drugiej i trzeciej profilu biologiczno - chemicznego naszego liceum miała okazję poczuć się jak prawdziwi studenci, biorąc udział w zajęciach na Wydziale Biologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Więcej

Licealne Anioły w szpitalu

10 grudnia grupa młodzieży z klasy 1C pod opieką wychowawcy Pani Elżbiety Penczek i Pani Katarzyny Antosiewicz, jak co roku, odwiedziła dużych i małych pacjentów Szpitala Miejskiego w Tychach w ramach akcji „Licealne Anioły w szpitalu”.

Więcej

Lekcje języka rosyjskiego na Uniwersytecie Śląskim

Muzyka rosyjska była głównym tematem lekcji, na które wybrali się bieruńscy licealiści. Dr Izabela Nowak, mgr Swietłana Biczak i mgr Jaśmina Śmiech wprowadziły naszych uczniów w świat muzyki rosyjskiej – tej dawnej i tej najnowszej.

Więcej

Licealiści w Centrum Krwiodawstwa

Dnia 7 listopada maturzyści z klasy o profilu biologiczno - chemicznym uczestniczyli w wycieczce do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Celem wyjazdu było zapoznanie się z pracą jaka jest wykonywana w poszczególnych działach tego centrum.

Więcej

2A na wycieczce klasowej

19 października wyruszyliśmy na wycieczkę dydaktyczną do Krakowa. Pierwszym punktem programu była wizyta w nowoczesnej i innowacyjnej placówce naukowo-badawczej Synchrotron Solaris. Poznaliśmy budowę, sposób działania oraz możliwości wykorzystania synchrotronu w przemyśle.

Więcej

Nowy sezon wyjazdów do NOSPR-u

Koncerty symfoniczne w wykonaniu NOSPR organizowane są dla młodzieży klas gimnazjalnych i licealnych Katowic oraz okolicznych miast. 18 października ponad 40 osobowa grupa naszych uczniów uczestniczyła w pierwszym koncercie tego sezonu, którego tematem jest „Muzyka - blask, mrok, półcień.”

Więcej

Spotkania z Nauką – BIOLOGIA

Uczniowie naszego liceum z klas drugich i trzecich o profilu biologiczno – chemicznym dnia 22.09.2017r. wyruszyli do Katowic. Celem były wykłady na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego.  Tematyka tegorocznych wykładów z dziedziny biologii to „Ludzkie ciało bez tajemnic”.

Więcej

Szlakiem Powstańców Śląskich

Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły -  10 października wzięli udział w wycieczce edukacyjnej na Górę Św. Anny. Celem wyprawy było poznanie miejsca, które w szczególny sposób zapisało się w historii Śląska oraz oddanie czci patronom liceum.

Więcej

Nasi licealiści z wizytą w Instytucie Fizyki

Uczniowie klasy I i II o profilu akademickim oraz politechnicznym naszego liceum mieli przyjemność uczestniczyć 26 września 2017 roku w wykładach zorganizowanych w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Były to wykłady z cyklu „Osobliwości świata fizyki”, które prowadzili profesorowie Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii.

Więcej