Wydaliśmy płytę

Niech magia Świąt otuli nas”- pod takim tytułem wydaliśmy pierwszą profesjonalną płytę z kolędami i pastorałkami. Ta wspaniała inicjatywa możliwa była dzięki wsparciu sponsorów oraz władz Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego. Płytę otacza atmosfera Świąt Bożego Narodzenia, jest okazją by w świątecznym czasie odnaleźć źródło inspiracji.

Śpiewanie kolęd to wspaniała i wciąż żywa polska tradycja. Na Śląsku bożonarodzeniowe zwyczaje i obrzędy kultywowane są od pokoleń, nieodzowny wydaje się budujący rodzinną wspólnotę kolędowy śpiew.

Wykonawcami wszystkich utworów są nasi niezwykle utalentowani uczniowie i absolwenci: Aneta Czyrwik, Klaudia Drobny, Magdalena Sikora, Agata Stolorz i Łukasz Kostka (uczestnik X Faktora). Na płycie znalazło się 14 piosenek, wśród których znaleźć można tradycyjne kolędy, pastorałki, ale i utwory autorskie powstałe na potrzeby płyty.

Wokaliści przenoszą w piękne świąteczne klimaty, śpiewając „Cichą noc”, „Pastorałkę marzenie” czy „Kolędę dla nieobecnych” w ciekawych aranżacjach.

Produkcją płyty zajęli się Dagmara Kupczyk, także autorka tekstów na płycie i Rafał Borkowy, znany muzyk, aranżer, kompozytor. Płyta została nagrana w studiu ART Music i wydana przez Liceum, jako materiał promocyjny. Można ją będzie dostać na Jarmarku świątecznym, na który już serdecznie zapraszamy 16 grudnia.

Społeczność bieruńskiego liceum od lat szczyci się utalentowaną muzycznie młodzieżą. Co roku staramy się przedstawić ich szerszemu gremium podczas Koncertu Wiosennego. Można również na nich liczyć przy organizowaniu różnorodnych uroczystości, przypomnijmy, że własnymi siłami przygotowaliśmy wspaniały program artystyczny na otwarcie Orlika, czy 60-lecie szkoły. Potwierdza to powszechnie znaną opinię, iż w liceum skutecznie „łowimy” talenty i promujemy uzdolnionych uczniów.

Liceum Ogólnokształcące w Bieruniu to nie tylko szkoła, w której przygotowuje się uczniów do odniesienia sukcesu na egzaminie maturalnym, ale również miejsce gdzie młodzi ludzie mają szansę rozwijać swoje pasje.

Czekamy na realizację kolejnych tak wspaniałych inicjatyw.

{gallery slideshow=4000}./2014/20141209_cd{/gallery}

Poniżej fragmenty utworów, całość na naszej płycie

01. Artaban

02. Raduj się świecie