Kolejne (już trzecie) ŚNIADANIE MISTRZÓW

W poniedziałkowy poranek 12 czerwca br. uczniowie klasy 1Bc i przedstawiciele klasy 2Abd spotkali się z przedstawicielami Kliniki Galen, aby podsumować tegoroczną współpracę. Przy herbacie, pachnących kanapkach i babeczkach domowego wypieku, przypomniano najciekawsze zajęcia.

Fizyka zdrowego organizmu

30 maja klasa, 2Bc, w ramach zajęć z fizyki medycznej,  uczestniczyła w wykładzie prowadzonym przez dr. hab. Armanda Cholewkę, dyrektora Instytutu Fizyki im. A. Chełkowskiego UŚ w Katowicach.

Poznaliśmy nową kulturę

Od 26 maja do 2 czerwca mieliśmy okazję uczestniczyć w wymianie z Albert-Schweitzer Gymnasium w Gundelfingen (Badenia Wirtembergia na południu Niemiec). Poznaliśmy nową kulturę, wspaniałych ludzi , a przede wszystkim naszych niemieckich partnerów oraz członków ich rodzin, u których mieszkaliśmy.

Po sąsiedzku

W środę - 8.02.2017. nasza klasa - 1Bc miała okazję odwiedzić klinikę weterynaryjną, znajdującą się w sąsiedztwie naszego liceum. Pacjentów oczywiście nie było, gdyż nikt nie chciał narazić ich na niepotrzebny stres, lecz nawet pomimo ich braku pożytecznie spędziliśmy czas i zdobyliśmy sporo nowej wiedzy.

Zajęcia w Galenie

Po wyjazdach na wykłady do Pałacu Młodzieży, Uniwersytetu Śląskiego i Politechniki Śląskiej, przyszedł czas na zajęcia praktyczne na miejscu, w Bieruniu. W trzy kolejne piątki uczestniczyliśmy w zajęciach w klinice "Galen". Okazało się, że tematyka spotkań była bardzo bliska nam, przyszłym inżynierom (mamy nadzieję…).

Jarmark bożonarodzeniowy w Gundelfingen

Jak co roku w pierwszy weekend grudnia odbył się kiermasz bożonarodzeniowy w naszym partnerskim mieście Gundelfingen w Niemczech. I tym razem uczniowie reprezentowali naszą szkołę, miasto Bieruń i Polsko – Niemieckie Stowarzyszenie Gundelfingen. Uczennice z klasy 2B, Paulina Jaromin, Estera Nowrocka wraz z panią Moniką Margol pomagały na polskim stoisku, sprzedając słodycze, wędlinę, a także biżuterię z bursztynem.

Polskie Towarzystwo Fizyczne zaprasza

Polskie Towarzystwo Fizyczne Oddział Katowicki zaprasza na konwersatorium, na którym: mgr Bogusław Lanuszny Laureat w 2016 roku Nagrody PTF dla wyróżniających się nauczycieli wygłosi wykład na temat: „ Zjawisko fotoelektryczne zewnętrzne a promieniowanie ciała doskonale czarnego”.

Kręcą o nas filmy…

O ostatniej naszej wymianie międzynarodowej ze szkołą Albert – Schweitzer – Gymnasium pisaliśmy już tutaj. Tym razem jednak chcemy przedstawić film, który grupa niemiecka nakręciła w trakcie ich pobytu w Bieruniu. Zapraszamy do oglądania

Łzom i przytulaniom nie było końca

Po 3 miesiącach rozłąki z ogromnym uśmiechem przywitałyśmy naszych przyjaciół z Gundelfingen, po krótkim umówieniu planu daliśmy naszym gościom trochę "oddechu". Późnym popołudniem całą grupą spotkaliśmy się w bieruńskiej pizzerii, gdzie ze smakiem zjedliśmy pyszną, domową pizzę.

Praktyki w Gundelfingen

Dzięki Polsko – Niemieckiemu Stowarzyszeniu Partnerskiemu Gundelfingen znów mogły odbyć się praktyki naszych uczniów. Tym razem do Niemiec do zaprzyjaźnionego Gundelfingen pojechały Agnieszka Noras oraz Julia Szczotka.