LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH
W BIERUNIU

Współpraca

Śniadanie mistrzów

Już po raz piąty w  środowy poranek 12 czerwca br. uczniowie klasy 1Bc i przedstawiciele klasy 2Abd mieli zaszczyt uczestniczyć w wyjątkowej uroczystości jaką z pewnością jest Śniadanie Mistrzów.

Więcej

Licealista na sali operacyjnej

Nasze Liceum od kilku lat szczyci się współpracą z Kliniką Galen-Ortopedia i Galen-Rehabilitacja. Uczniowie klasy 1B o profilu biologiczno - chemicznym uczestniczą w zajęciach, które kończą się testem wiedzy.

Więcej

Zajęcia w klinice Galen Ortopedia

Ruszył kolejny cykl zajęć w klinice Galen Ortopedia, prowadzony przez pracowników naukowych kliniki dla uczniów klasy pierwszej naszego liceum o profilu przyrodniczym.

Więcej

Klasa przyrodnicza zgłębiła zawód farmaceuty

Początkowo wszyscy zastanawialiśmy się dlaczego właściwie idziemy do apteki jeśli przecież każdy z nas może to zrobić na co dzień.

Więcej

GALEN - rozpoczynamy kolejny rok współpracy

Miło nam poinformować, że dzięki uprzejmości pana profesora dr hab. Krzysztofa Ficka uczniowie naszego liceum mogą kolejny raz uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych organizowanych na terenie ośrodka „Galen-Ortopedia” i „Galen Rehabilitacja”.

Więcej

"Najczęściej widzę to na filmach"

W ramach współpracy z kliniką Galen nasza uczennica Roksana Baron z klasy 1B mogła obserwować skomplikowaną operację. Jakie były jej wrażenia?

Więcej

Śniadanie Mistrzów

Już po raz czwarty w poniedziałkowy poranek 11 czerwca br. uczniowie klasy 1Bc i przedstawiciele klasy 2Abd mieli zaszczyt uczestniczyć w wyjątkowej uroczystości jaką z pewnością jest Śniadanie Mistrzów.

Więcej

Lekcja języka rosyjskiego z doktorantami IFW UŚ

Już po raz dugi doktoranci Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Śląskiego Dawid Adamczyk i Łukasz Gęborek przybyli do naszego liceum, aby przeprowadzić lekcję języka rosyjskiego z uczniami.

Więcej

Galen Rehabilitacja

Czym różni się fizjoterapia od fizykoterapii? W jaki sposób można wykorzystać falę uderzeniową? Czym jest artrometria? Jak działa bieżnia
antygrawitacyjna?  Odpowiedzi na te oraz szereg innych pytań uzyskali uczniowie klasy biologiczno-chemicznej na zajęciach z rehabilitacji w
Klinice Galen w Bieruniu.

Więcej

Zaproszenie na Dzień Otwarty

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu zaprasza no Dzień Otwarty.

Więcej

Paczka dla Zwierzaczka

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbyła się akcja na rzecz Miejskiego Schroniska dla Zwierząt w Tychach.  Pomysłodawcami i organizatorami akcji byli Martyna Mysłek i Maciej Chromy ze Szkolnego Klubu Wolontariatu.

Więcej

Kolejny rocznik w Galenie

W dniu 19 stycznia 2018 roku odbyły się zajęcia w Ośrodku „Galen”, w których wzięli uczniowie klasy pierwszej o profilu biologiczno-chemicznym. To kolejny rocznik licealistów, który uczestniczy w zajęciach dedykowanych przyszłym lekarzom, rehabilitantom lub fizykom medycznym.

Więcej

„Modelowanie wokselowe” – nasi uczniowie na seminarium w GALEN-ie

Wykonywanie modeli wirtualnych w ramach inżynierii biomedycznej jest obecnie jednym z podstawowych działań służących otrzymaniu np. dopasowanych implantów, protez czy innych obiektów współpracujących z ludzkim ciałem.

Więcej

Promieniowanie X i inne ciekawostki technologiczne

Uczniowie klasy 2A (z rozszerzonym programem informatyki i obsługi programów inżynierskich) odwiedzili w piątek Klinikę Galen, gdzie przywitał ich właściciel Profesor Krzysztof Ficek. Pani mgr inż. Paulina Cyganik przedstawiła prezentację pokazującą zastosowania nowoczesnych urządzeń w dzisiejszej medycynie.

Więcej

Łyk psychologii

W październiku rozpoczęliśmy kolejny rok współpracy z  Uniwersytetem  Humanistycznospołecznym  SWPS w Katowicach. Uczniowie klas o profilu humanistycznym i społecznym wyjeżdżają na wykłady i warsztaty prowadzone w siedzibie uczelni.

Więcej

Balneoterapia – lecznicze zastosowanie wody

W dniu 9 października uczniowie klasy drugiej o profilu biologiczno - chemicznym po raz kolejny zostali zaproszeni do Kliniki Galen w Bieruniu. Tym razem mieli okazję uczestniczyć w gościnnym wykładzie doktor Marii Dolores Fernandez Marcos z Hiszpanii.

Więcej

Wymiana młodzieży to nie tylko dwa spotkania…

Podczas gdy uczniowie z Gundelfingen gościli u swoich przyjaciół w Polsce, nasza absolwentka Justyna Bielas, odwiedziła swoją koleżankę Lou Fischer w Niemczech. Obie brały udział w wymianie dwa lata temu i nadal utrzymują kontakt.

Więcej

Jak co roku od ponad 25 lat

Od dzisiaj przez najbliższy tydzień bieruńscy licealiści goszczą u siebie poznanych w podczas czerwcowego pobytu w Niemczech, swoich kolegów z zaprzyjaźnionej szkoły Albert-Schweitzer-Gymnasium w Gundelfingen.

Więcej

Kolejne (już trzecie) ŚNIADANIE MISTRZÓW

W poniedziałkowy poranek 12 czerwca br. uczniowie klasy 1Bc i przedstawiciele klasy 2Abd spotkali się z przedstawicielami Kliniki Galen, aby podsumować tegoroczną współpracę. Przy herbacie, pachnących kanapkach i babeczkach domowego wypieku, przypomniano najciekawsze zajęcia.

Więcej

Fizyka zdrowego organizmu

30 maja klasa, 2Bc, w ramach zajęć z fizyki medycznej,  uczestniczyła w wykładzie prowadzonym przez dr. hab. Armanda Cholewkę, dyrektora Instytutu Fizyki im. A. Chełkowskiego UŚ w Katowicach.

Więcej