Rok szkolny 2018/19
Bogata baza filmów edukacyjnch
Rok szkolny 2018/19
Festiwal zgromadził wielu rodziców, przyjaciół i uczniów naszego LO w Bieruniu. Po przywitaniu gości i artystów konferansjerzy
Aleksandra Józefczuk i Przemysław Kupczyk zaprosili wszystkich występujących na scenę bieruńskiej Gamy.
Klasa politechniczna, przyrodnicza, akademicka, humanistyczna i społeczna. Taką ofertę przygotowało nasze liceum na nowy rok szkolny 2018/17. Szczegóły tutaj.
11 kwietnia gościliśmy w naszym liceum Pana Profesora Matthiasa Gleitze oraz Panią mgr Ewę Piotrowską – wykładowców filologii germańskiej z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu.
Szanowni Państwo, jak co roku Uniwersytet Śląski organizuje dni otwarte adresowane do uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy w najbliższym czasie podejmować będą decyzję o wyborze kierunków studiów.
We wtorek 27 marca po raz kolejny zagościli w szkole dr Anna Urbisz i dr Łukasz Chajec - absolwenci naszego liceum, a obecnie pracownicy naukowi Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
W środę 28 marca klasa 3B i 3C uczestniczyła w wykładzie prowadzonym przez absolwentkę naszej szkoły - Anitę Białkowską. Anita jest obecnie studentką dietetyki Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach.
Największe Misterium Męki Pańskiej w powiecie.
23 marca 2018 roku bieruńskie Misterium Męki Pańskiej zgromadziło rekordową liczbę wiernych. Było to czwarte już widowisko pasyjne ulicami Bierunia. Misterium Męki Pańskiej zostało przygotowane przez licealistów LO im. Powstańców Śląskich w Bieruniu pod kierunkiem Agnieszki Wyderki-Dyjecińskiej i ks. Kamila Kiełkowskiego.
Trudno w to uwierzyć, ale za 2 zł, czyli cenę pączka lub kawałka ciasta można kupić posiłek dla dwójki afrykańskich dzieci. Akcję „Wyślij pączka do Afryki” prowadzą misjonarze pracujący z dziećmi w Republice Środkowej Afryki i Czadzie.
14 i 15 marca dominującym kolorem w naszej szkole była zieleń. Zielone były korytarze, sale lekcyjne, ubiory, a nawet ciasta wykonane przez uczniów specjalnie na tę okazję. A wszystko to po to, aby uczcić dzień patrona szmaragdowej wyspy.
W środę i czwartek, 14 i 15 marca, klasy pierwsze i drugie spotkały się w szkole na zajęciach, na których rozmawiali o alkoholu i narkotykach.
We wtorek 13 marca, w naszej szkole odbył się wykład dotyczący krwiodawstwa oraz transplantologii. Naszymi gośćmi byli pani Alina Ratajczak oraz pan Henryk Bursig z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.
Dzięki inicjatywie naszej uczennicy Izabeli Malcharek odwiedził dzisiaj bieruńskie liceum jej brat Damian wraz ze swoimi kolegami z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Wszyscy oni są studentami trzeciego roku tejże uczelni aktywnie działającymi w Studenckim Kole Naukowym.
5 marca w naszej szkole odbyły się nietypowe lekcje biologii. Uczestniczyły w nich klasy 2Cf i 2Bc, z rozszerzoną biologią. Tematem były stawonogi. Pokaz tych stworzeń, przygotował ich pasjonat, także uczeń naszego liceum, Patryk Długosz.
Od połowy grudnia uczniowie naszej szkoły zbierali artykuły spożywcze, szkolne i higieniczne, na potrzeby Domu Dziecka im. Ojca Pio w Mysłowicach. Osobami koordynującymi akcję były Magdalena Chodur i Wiktoria Piętakiewicz ze Szkolnego Klubu Wolontariatu.
Ostatni tydzień przed feriami postanowiliśmy uczcić, wprowadzając do szkoły odrobine humoru i muzyki. Szkolny przegląd talentów kabaretowo-artystycznych, zorganizowany przez polonistki, Dagmarę Jezierską i Magdalenę Padlewska-Berger, poprowadzili konferansjerzy z 2C: Piotr Bębniki i Sara Figura.
Samorząd Uczniowski zorganizował licytacje dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a wszystko w wspaniałej atmosferze i przy odpowiednio przystrojonej sali gimnastycznej, w której zgromadziła się cała młodzież szkoły wraz z nauczycielami.
Na zaproszenie naszego bieruńskiego, dekanalnego duszpasterza nauczycieli ks. dr. Damiana Bednarskiego w piątek 12 stycznia 2018 r. w kościele pw Św. Bartłomieja Ap. w Bieruniu nauczyciele z dekanatu bieruńskiego mieli swoje tradycyjne spotkanie modlitewne.
W tym roku odwiedzili nas wraz ze swoimi nauczycielami gimnazjaliści z ośmiu gimnazjów z z Bojszów, Imielina, Chełmu Śląskiego, Bierunia Nowego i Bierunia Starego oraz Lędzin, Hołdunowa i Goławca.
„Lalka” Bolesława Prusa to najobszerniejsza i najbardziej rozbudowana powieść omawiana w liceum, która spędza sen z powiek każdemu uczniowi. Dla naszych humanistów jednak praca z tą wymagającą lekturą była czystą przyjemnością.
"Proszę założyć okulary" - usłyszą uczniowie z Bierunia zamiast tradycyjnego polecenia otwarcia podręcznika na wskazanej przez nauczyciela stronie. Po chwili znajdą się we wnętrzu żyły, staną naprzeciw wirusa Ebola albo zajrzą pod powierzchnię oceanu.