LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH
W BIERUNIU

W szkole

Wróżby i słodkości

Z okazji andrzejek dziewczyny ze Szkolnego Klubu Wolontariatu: Emilia Syrek,  Weronika Młoczek, Zofia Jarek, Marcelina Klaja oraz Hanna Biernacka

Więcej

Lubicie "Pana Tadeusza"? Zajrzyjcie, a z pewnością pokochacie!

Epopeja narodowego wieszcza nie każdemu rozpala emocje. A może to wyłącznie kwestia nastawienia do tematu?

Więcej

Pomoc dla zwierzaków

Po raz kolejny w naszej szkole została przeprowadzona akcja pomocy dla zwierząt ze schroniska w Tychach.

Więcej

Lekcje języka rosyjskiego słowem malowane

Ostatnie lekcje języka rosyjskiego były dosyć niekonwencjonalne. W kilkuosobowych grupach tworzyliśmy plakaty przedstawiające różne pory roku: lato, jesień i zimę.

Więcej

Zakazane książki

W tym roku pierwsza impreza biblioteczna odbyła się w ostatnim tygodniu września. Od poniedziałku 23 do piątku 27 obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Zakazanych Książek.

Więcej

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

18 października 2019 roku po kilkudniowej kampanii w naszym Liceum odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego - wzięło w nich udział 411 osób.

Więcej

Dzień Edukacji Narodowej

W naszej szkole już tradycyjnie grono pedagogiczne zostało uhonorowane przez Samorząd Uczniowski pięknymi certyfikatami, które za wzorowe wypełnianie swojej funkcji, otrzymali wszyscy nauczyciele.

Więcej

Ambasador w progach szkoły

18 października gościliśmy w naszej szkole Jego Ekscelencję Pana Ambasadora Janusza Niesyto, absolwenta naszego Liceum, który przybył do nas wraz z małżonką.

Więcej

Pająki w liceum

Dnia 20 września po raz kolejny odwiedził naszą szkołę Patryk Długosz ze swoją niezwykłą kolekcją. Patryk jest absolwentem naszego liceum a obecnie studentem biologii na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Więcej

Ucząc - bawić, bawiąc - uczyć

Na jednej z pierwszych lekcji języka polskiego w nowym roku szkolnym postanowiliśmy pójść zgodnie z duchem oświecenia interpretując na swój sposób bajki Ignacego Krasickiego.

Więcej

Zebranie z Rodzicami

Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Bieruniu serdecznie zaprasza rodziców uczniów klas I - III na zebranie rodziców i zebranie Rady Rodziców,

Więcej

Rozpoczęcie roku szkolnego

2 września 2019. Godz. 9:00 - Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego (kościół pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Bieruniu)

Więcej

Finał dziesiątej edycji Śląskiej Ligi Orlików

Uroczyste otwarcie i rozgrywki piłkarskie, obejmujące rywalizację dziewcząt i chłopców w trzech grupach wiekowych.

Więcej

Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020

Zapraszamy wszystkich chętnych do zapoznania się z ofertą naszego Liceum na rok szkolny 2019/2020.

Więcej

Początek wakacji

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego podsumowaliśmy efekty naszej całorocznej pracy. Spośród absolwentów szkoły 39 uczniów klas I - II wyróżnionych zostało świadectwami "z paskiem".

Więcej

Wiosenny Dzień Otwarty

22 maja w godzinach 15:00 - 18:00 odwiedzili nas uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjów. Mogli po raz kolejny zapoznać się z ofertą naszego liceum i posilić przy ognisku.

Więcej

Jerzy Dudek gościem naszego liceum

14 czerwca do naszego LO zawitał niezwykły gość, światowej sławy bramkarz, członek reprezentacji Polski w latach 1998 – 2013.

Więcej

Tydzień Dni Otwartych SUM

W imieniu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach serdecznie zapraszamy do udziału w Tygodniu Dni Otwartych SUM, który potrwa od 3 do 7 czerwca 2019 r.

Więcej

Zakończenie nauki w szkole uczniów klas III

W dniu 26 kwietnia, jak co roku, w naszej szkole podziękowaliśmy naszym tegorocznym maturzystom za wspólne 3 lata nauki w Liceum.

Więcej